Zarządzanie dużą flotą pojazdów

0
304
Zarządzanie dużą flotą pojazdów

Monitoring samochodów to nie wszystko! Samochód firmowy ciągnie ze sobą całe mnóstwo spraw i aspektów na które trzeba zwrócić uwagę.

Jeśli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa to wiesz, jak ważne jest balansowanie wydatków. W dobie rosnącej i coraz bardziej zażartej konkurencji nie można pozwolić sobie na pozostawanie w tyle. Flota pojazdów pomaga realizować cele firmy, a czasem stanowi podstawę jej działalności. Nie znaczy to, że może w nieskończoność generować wydatki. Wręcz przeciwnie można szukać tu oszczędności. Po pierwsze auta można leasingować a ceny negocjować z dealerami. Do drugie utrzymanie auta także może obywać się mniejszym kosztem – wystarczy zastosować tu technologiczne rozwiązania takie jak systemy gps. Wreszcie warto na poważnie rozważyć zatrudnienie profesjonalnego fleet managera, który zdejmie z nas ciężar codziennego zarządzania flotą.

Pracownicy na ogół lubią korzystać z aut służbowych – dla wielu z nich to podstawa pracy, dla innych środek transportu na linii dom-praca oraz praca-dom. Nie ma też co się czarować: samochód służbowy jest często źródłem prestiżu i wielu traktuje go (często zresztą słusznie) jako rodzaj nobilitacji, wyróżnienia czy uznania. W tym całym zadowoleniu trzeba też pamiętać o mniej fajnej stronie posiadania auta firmowego – otóż to, że ktoś dostał kluczyki do takiego pojazdu wcale nie znaczy, że „hulaj dusza, piekła nie ma”. Prowadzenie auta służbowego nie różni się od prowadzenia normalnego pojazdu. Zasady bezpieczeństwa muszą być przestrzegane! Z drugiej strony nie jest też tak, że mandat, który wlepi Tobie policji będzie płacić szef. To Ty odpowiadasz za jazdę.

Jeśli zarządzasz flotą to wiesz jak ważne są efektywne rozwiązania. Już pewnie dawno pozwałeś korzyści jakie daje monitoring samochodów. Dzięki technologi pgs jesteś w stanie nie tylko z łatwością lokalizować pojazdy, ale też w efekcie zmniejszać zużycie paliwa. Warto abyś w gąszczu aspektów technicznych nie zapomniał o kwestiach prawnych – pamiętaj aby każdy z pracowników przed ruszeniem w trasę służbowym autem podpisał oświadczenie o zapoznaniu się z regulaminem floty. Duże znaczenie mają także relacje międzyludzkie. Jako osoba odpowiedzialna za zarządzanie flotą będziesz kontaktował się nie tylko z kierownictwem, ale także a może przede wszystkim z kierowcami. Zadbaj o to aby te kontakty były jak najlepsze – dobra komunikacje szybko przyniesie słodkie owoce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here