Ubezpieczenia – kwestie związane z dodatkowymi zabezpieczeniami

0
249
Ubezpieczenia – kwestie związane z dodatkowymi zabezpieczeniami

Firmy ubezpieczeniowe, czyli te które ubezpieczają choćby sklepy z elektroniką mogą wymusić na właścicielu danego sklepu montaż systemu monitorującego i specjalnych rolet antywłamaniowych. Wymogi tego rodzaju stały się już niemal standardem i co najważniejsze obecnie są one doskonalszymi niż były te kilkanaście lat temu. Mowa tu dokładnie o tym, że gdy trwa jakaś nieudolna próba włamania się to na smartfon właściciela konkretnego sklepu system alarmowy wysyła powiadomienia, a w niektórych przypadkach nawet transmituje obraz z kamery lub z kilku. Tego typu poziom bezpieczeństwa daje nam na chwilę obecną ta nowoczesna technologia, która jest wybieraną nie tylko ze względu na wymagania ubezpieczycieli, ale też ze względu na to, że ludzie chcą bardziej chronić dobra, które zgromadzili we własnym sklepie pod postacią towaru.

Proste tłumaczenie zagadnień.

Dość wielu z nas doskonale wie o tym, że taki sklep, który posiada monitoring i jest ubezpieczonym po kradzieży najprawdopodobniej dojdzie do tego pozytywnego zjawiska, czyli do wypłacenia odszkodowania. Tak się stanie tylko ze względu na to, że dany sklep spełni te wymogi odnośnie ubezpieczenia i instalacji systemu alarmowego zalecanego przez firmę ubezpieczeniową. Mowa tu dokładnie o tym, że ten zalecany system antywłamaniowy ubezpieczyciel uznaje za bardzo dobry. Dlatego też jedynie bardzo doświadczeni złodzieje mają szansę obejść takowy, ale te systemy także się zmieniają, czyli z każdą kolejną generacją są udoskonalane. Te udoskonalenia są rzecz jasna czymś normalnym, bo złodzieje uczą się obchodzenia tych systemów i dlatego niektóre z nich już po kilku miesiącach na rynku nie stanowią wyzwania. Właśnie to zmienianie się realiów też znaczy wiele dla firm ubezpieczeniowych i pewna część z nich modyfikuje wymogi w umowach czasami nawet dwa razy do roku, bo tu wiele zależy od tego postrzegania konkretnych systemów antywłamaniowych.

Szkodliwe newsy.

Nikogo nie dziwi to, że jakiś system antywłamaniowy może zostać uznany za kiepski i łatwy do obejścia. Jeśli tego typu informacja stanie się publiczną, to firmy ubezpieczeniowe w swoich umowach zaczną odradzać instalację danego systemu. Mowa tu o tym, że zdecydowanie lepszym będzie ten lepszy system z bardziej wzorową reputacją, czyli ten którego nie zaczęto jeszcze odradzać. Takowy zapewne lepiej ochroni sklep z elektroniką użytkową, a to ma kluczowe znaczenie, bo firmy ubezpieczeniowe na dokładkę wolą unikać wypłat odszkodowań, a jest to powiązane z tym, że nie chcą tracić kapitału, który jest dla nich istotny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here