Trendy z dzisiejszych najlepiej rozwijających się branż

0
258
Trendy z dzisiejszych najlepiej rozwijających się branż

Próba przewidzenia, które branże rozkwitną w przyszłości nigdy nie jest łatwa, a obecnie światowa pandemia wprowadza dodatkową niepewność. Jednak nawet gdy świat zmaga się z nowymi realiami gospodarczymi spowodowanymi blokadami, które zmieniły sposób, w jaki pracujemy w ciągu ostatniego roku, pojawiają się wyraźne trendy, które pozwalają firmom uzyskać wgląd w to, które branże mogą rozkwitnąć, podczas gdy inne niestety upadają.

Od sprzedaży detalicznej online i cloud computingu, po branże zbudowane wokół zdrowia i dobrego samopoczucia, świat przechodzi zmiany, które tworzą nowe możliwości, na które firmy są coraz bardziej gotowe i zdolne.

Chmura i technologia informacyjna

Niewątpliwie największą zmianą sejsmiczną, jaka zaszła na świecie w 2020 roku, było szybkie przejście do pracy zdalnej. Dosłownie z dnia na dzień, ludzie, którzy pracowali w biurach przez lata, jeśli nie dziesięciolecia, znaleźli się w domu, wykonując swoje codzienne obowiązki bez dużej części zwykłej infrastruktury i procedur, do których tak bardzo się przyzwyczaili.

Badania wykazały, że liczba osób pracujących w domu gwałtownie wzrosła od początku blokady, z 6% do 33% w kwietniu. Okazało się również, że 88% pracowników, którzy pracowali w domu w czasie stanu zagrożenia, chciałoby kontynuować tę pracę w jakimś zakresie, nawet po zakończeniu pandemii. Implikacje takiego ruchu oznaczają, że branże, które ułatwiają pracę zdalną, takie jak wsparcie IT, cyberbezpieczeństwo i technologia chmury, mogą rozkwitnąć w ciągu najbliższych kilku lat.

Szkolenia i kursy e-learningowe online

Zamykanie szkół miało znaczący wpływ na kraje, które zmagały się z blokadami, a jedną z branż, która w tym czasie wysunęła się na pierwszy plan, jest e-learning.

Chociaż w ostatnich latach zyskiwał on na popularności, ponieważ wielu rodziców starało się uzupełniać naukę swoich dzieci w domu, konieczność nauki w domu podczas zamknięcia szkoły – jak również wynikające z tego opóźnienia w osiągnięciach, które niektóre dzieci nieuchronnie napotkają – doprowadziły do tego, że e-learning jest obecnie postrzegany jako bardzo cenne narzędzie dla głównego nurtu edukacji.

Styl życia freelancera

Mniej jako branża, a bardziej jako sposób na życie, styl życia freelancera może skorzystać na zmieniającym się obliczu miejsca pracy. Firmy, które już teraz potrafią pracować zdalnie i często dysponują własnym sprzętem i oprogramowaniem, chcąc ograniczyć koszty w ciągu najbliższych dwóch lat, będą w dużej mierze polegać na pracownikach, których mogą zatrudniać na zasadzie “w razie potrzeby”.

Niektóre obszary odnotowały wzrost stawek dziennych w ciągu ostatnich kilku miesięcy, podczas gdy inne spadły. Wyniki te dostarczają pewnych wskazówek na temat tego, na które zawody jest obecnie zapotrzebowanie, a na które jest mniejsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here