Szukamy pracy z pomocą internetu

0
278
Szukamy pracy z pomocą internetu

Podstawowym zadaniem tego typu portalu musi być dostarczanie ofert pracy dla kandydatów. Dlatego pierwszym wyznacznikiem wysokiego poziomu portalu z ogłoszeniami o pracy jest jakość wyszukiwarki ofert. Powinna być widoczna na pierwszy rzut oka, zaraz po wejściu na stronę główną i pozwalać na filtrowanie ogłoszeń w zależności od kwalifikacji konkretnego kandydata. Żeby dokonać jak najlepszej selekcji i znaleźć najbardziej trafne oferty pracy wyszukiwarka powinna dostosowywać wyświetlane wyniki między innymi z uwzględnieniem miejsca pracy, podziału na branże, formę zatrudnienia czy wysokość zarobków.

Portal branżowy

Ale portal z ogłoszeniami o pracę powinien posiadać też inne narzędzia przydatne z perspektywy osób poszukujących zatrudnienia. Coraz częściej standardem staje się łączenie funkcji wirtualnego pośrednika pracy z doradcą zawodowym, co przejawia się między innymi przez udostępnianie i tworzenie eksperckich tekstów branżowych, które poszerzają wiedzę użytkownika portalu i pomagają mu odnaleźć się w trudnych warunkach rynku pracy. Czego jeszcze szukać na takiej stronie? Dobrze mieć pod ręką na przykład kalkulator wynagrodzeń czy fachowe porady i wzory CV, bez których trudno liczyć na sukces w rekrutacji na nowe stanowiska.

Platforma rekrutacyjna

Ciekawym pomysłem, który zdecydowanie sprawdza się w codziennej praktyce jest wielofunkcyjność portalu z ogłoszeniami o pracy, który pełni też rolę strony rekrutacyjnej dla pracodawców. Dzięki odpowiednim narzędziom rekruterzy mogą na bieżąco kontrolować przebieg procesów naboru pracowników, przeglądać bazę CV i kontaktować się z wybranymi kandydatami. Ostatecznie przekłada się to na szybsze wyniki rekrutacji, co doceniają obie strony.

Praca pod ręką

Ale nie tylko zawartość i funkcje strony mają znaczenie. Dobry portal z ogłoszeniami o pracy pozwoli nam też korzystać z wszelkich zasobów również na urządzeniach mobilnych. Przykładem takiej strony jest szukampracy.pl, czyli portal, który dostosowuje się do obsługi zarówno na monitorze komputera, jak i ekranie smartfona czy tabletu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here