Sukces w biznesie

0
235
Sukces w biznesie

Praca na swoim wielu osobom wydaje się być idealną wizją kariery zawodowej. Własne biznesy otwiera coraz więcej młodych osób, jednak wiele z tych firm bardzo szybko kończy swoją działalność. Zastanówmy się więc, co decyduje o tym, że jeden biznes okazuje się być porażką a drugi jest sukcesem.

Dobry wybór przedmiotu działalności

Wybór przedmiotu działalności nie powinien być przypadkowy ani spontaniczny. Najbardziej wskazane jest by zająć się czymś, co lubimy i co potrafimy robić. Taką bezpieczną drogą jest kontynuacja na własny rachunek pracy wykonywanej na etacie. Jeśli ktoś przykładowo pracował w ekipie montującej u producenta mebli kuchennych to z pewnością łatwiej będzie mu samemu prowadzić taką działalność. Po pierwsze posiada doświadczenia a po drugie ma już swoje kontakty i wiele osób z otoczenia wie, że taka osoba montuje meble. Nie zawsze jednak sytuacja jest na tyle komfortowa i trzeba rozpocząć coś nowego czy rzucić się na głęboką wodę. Z całą pewnością do każdej działalności trzeba się przygotować i sprawdzić rynek. Najważniejsze będzie zbadanie występowania popytu na dane produkty czy usługi oraz sprawdzenie jak działa najbliższa konkurencja.

Lokalizacja

Wiele osób w ogóle nie docenia znaczenia lokalizacji dla powodzenia biznesu. Szukając lokalu do wynajęcia wybierają po prostu najtańszy. To duży błąd. Dobra lokalizacja może przysporzyć naprawdę pokaźnych zysków. Gdy chcemy otworzyć elegancką restaurację najlepiej wybrać droższy lokal na starówce. Gdy szukamy siedziby dla cateringu dietetycznego dobrze jest wybrać lokalizację w pobliżu dużego klubu fitness. Podobnie biura rachunkowe otwiera się w sąsiedztwie urzędu skarbowego a apteki przy przychodniach.

Przygotowanie finansowe

Jednym z najczęstszych powodów dla których firmy zamykają się bardzo szybko jest zbyt mała ilość pieniędzy na starcie. Zanim otworzymy konkretny biznes powinniśmy dokładnie dowiedzieć się jakich inwestycji będzie on wymagał. Warto mieć świadomość, że dzisiaj nie ma biznesów bezkosztowych. Nawet jeśli planujesz mieć firmę w mieszkaniu która będzie zajmować się copywrittingiem miej świadomość, że będziesz ponosić koszty. Niezbędny jest dobry komputer, szybki Internet, telefon, drukarka. Zapłacisz wyższy podatek od nieruchomości, będziesz musiał mieć płatne konto firmowe. Każdy biznes trzeba od razu sprawdzać. Być może już na wstępie obowiązuje cię kasa fiskalna a może musisz być VATowcem i nie obejdzie się bez nawiązania współpracy z biurem rachunkowym. Każdy początkujący biznesmen musi mieć odłożone środki na co najmniej pół roku działania. W praktyce okazuje się, że pierwsze zyski pojawiają się mniej więcej po roku działania a do tego czasu trzeba jakoś funkcjonować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here