Przepływa korespondencji firmowej

0
336

Wirtualne biura oferują swoim pracodawcom szereg usług, które wykonywane są tak samo szybko i profesjonalnie, jak wtedy, gdy zlecone zostaną pracownikom każdej innej firmy, która posiada swój lokal i zatrudnionych.

Wirtualne biura to wciąż jeszcze nowość na polskim rynku. Kreują one nie tylko wizerunek firmy, przez którą zostają zatrudnieni, ale i zajmują się księgowością firm, wynajmują salę na spotkania itp. Ponadto prowadzą tzw. wirtualny sekretariat. Ich usługi to doskonałe rozwiązanie niedużych firm oraz czynnych podatników VAT freelancerów. Korzystanie z usług wirtualnych biur pozwala właścicielom jednoosobowych działalności skupiać się na sobie i realizować podjęte zadania.

Usługi jakie oferują tego rodzaju biura są w pełni profesjonalne i znacznie tańsze, aniżeli usługi identyczne wykonywane przez pracowników, których zatrudniamy i dajemy własne biurko w firmie. Jedną z usług, którą wykonują pracownicy wirtualnego biura, jest zajmowanie się wszelką korespondencją. Jeżeli poszukujemy kontrahentów, współpracowników, możemy ich wyszukanie i opracowanie ich krótkich profili, polecić właśnie pracownikom wirtualnych biur. Ponadto zajmą się oni odbieraniem poczty ze skrzynek i skrytek pocztowych oraz odczytają e-maile.

Ponadto do ich zadań będzie należało odpisanie na listy zainteresowanych naszymi usługami czy współpracą z naszą firmą. Korespondencja to naprawdę istotna sprawa, toteż nie można jej bagatelizować. Jest to zadanie dla wyspecjalizowanych osób, które muszą znać profil naszej firmy, wiedzieć co odpowiedzieć, ewentualnie konsultują odpowiedź z pracodawcą.

Osoby te również segregują listy na polecone i zwykłe, odrzucają promocje oraz reklamy. Każdy list jest potwierdzony. Wystawiane jest więc odpowiednie pokwitowanie. Pracownik wirtualnego biura musi być sumienny oraz terminowy, ponieważ wiele listów musi zostać w trybie natychmiastowym przeczytanymi i musi powstać na nie stosowna odpowiedz. Jako pracodawcy, upoważniamy specjalistów od korespondencji do odbieramy listów i przesyłek poleconych oraz kurierskich.

Zwyczajowo biura wirtualne za miesiąc pracy związanej z naszą korespondencją liczą sobie kilkaset złotych. Firmy te udzielają odpłatnie także adresów do korespondencji.