Proste sposoby na utrzymanie pięknych włosów

0
283

Wprawdzie aktualnie jest zima, jednak nie oznacza to, że nie ma osób, który właśnie w tym okresie wybierają się na wakacje do ciepłych krajów. Wiele osób pragnie właśnie teraz wygrzać się na cudownym słońcu, opalić się najmocniej, jak to tylko możliwe i popływać w morzu, kiedy pogoda jest zbyt gorąca, by siedzieć na leżaku. Wakacje są cudowne, jednak każde z nich wymagają zupełnie innej pielęgnacji ciała, włosów i cery, niż ta, która jest stosowana na co dzień. Innej, bo zdecydowanie bardziej starannej, pomimo tego, że wakacje z reguły trwają tylko tydzień lub tylko dwa. W rzeczywistości, w takich warunkach, zwłaszcza włosy są nastawione na niekorzystne działanie słońca, wiatru, soli morskiej, a także chloru w basenie. Należy pamiętać, że zwłaszcza z chlorem w basenie koniecznie trzeba uważać.

Gdy zbyt długo trzyma się wodę w basenie, a włosy zbyt mocno nasiąkną chlorem, a później zbyt długo zostają wystawione na mocne, gorące słońce, może nastąpić niepożądana reakcja, a włosy mogą zmienić swój kolor, na przykład na pomarańczowy. Lepiej być zapobiegliwym w tej kwestii i nie zanurzać zbyt często wody w basenie. Bez względu na to, ile czasu trwają wakacje, należy pamiętać o zabraniu ze sobą odżywki. Zwłaszcza, kiedy wakacje są w gorących krajach, o panujących non stop wysokich temperaturach, gdzie głównym celem jest codzienne opalanie, należy pamiętać, że w takich warunkach głowę myje się praktycznie codziennie.

To oznacza, że rzadko doprowadza się do naturalnej ochrony skóry, dopuszczając włosy do przetłuszczenia, więc trzeba postarać się o zastosowanie odżywki. Wartym zabrania kosmetykiem będzie także sprawdzony nabłyszczacz, który skutecznie ujarzmi wszelkie niesforne kosmyki na zbyt dużym wietrze. Okazuje się, że aby skutecznie ochronić włosy zarówno przed szkodliwą wodą morską lub chlorowaną, jak i przed promieniami słonecznymi wystarczy użyć dokładnie tego samego kremu z filtrem, którego używa się do całego ciała. Ochroni on nie tylko przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych, ale również przed wyblaknięciem koloru włosów. Warto pamiętać o ochronie głowy, nie tylko na plaży, ale również na spacerze w ciągu dnia, gdyż wszędzie słońce grzeje równie mocno.