Pozytywne aspekty solarium

0
331

Wiele kobiet kocha piękną opaleniznę. Nic w tym dziwnego, zawsze nadaje ona lepszego wyglądu, o ile nie jest przesadzona, a skóra nie jest spalona, tylko przybrązowiona. Każdy z opalenizną wygląda znacznie korzystniej. Wiadomym jest, że w zimie wystawienie się na słońce naturalne graniczy z cudem, nie tylko w Polsce, ale w większości części świata. Między innymi także dlatego powstało solarium, aby pozwolić na utrzymanie opalenizny również zimą. Właśnie tak się wszystkim wydaje, że twórca tej dodającej uciechy wielu osobom maszyny tworzył ją w celu umożliwienia opalania się nie koniecznie na plaży, ale w rzeczywistości chodziło mu o względy zdrowotne.

Okazuje się, że bardzo cenna dla organizmu witamina D jest przez niego produkowana tylko i wyłącznie wtedy, kiedy ciało jest wystawione na działanie promieni słonecznych. Witamina D jest odpowiedzialna głównie za prawidłowy wzrost wszelkich kości i zapobieganie osteoporozie i innym chorobom ortopedycznym, jej istnienie w organizmie jest bardzo istotne. W związku z tym, że latem nie ma najmniejszego problemu z uzyskaniem jej produkcji w organizmie, jednak zimą jest to znacznie zahamowane, twórca solarium zastanawiał się nad wykorzystaniem promieni UVA i UVB do skutecznego pobudzania jej produkcji, na zasadzie imitacji promieni słonecznych i okazało się to możliwe.

Dzięki temu, wiele osób może się opalać zimą i utrzymać efekt tej opalenizny, która została uzyskana latem. Jak wszystko na świecie ma swoje plusy i minusy i we wszystkim należy zachować odpowiedni umiar. W pobudzaniu organizmu do produkowania witaminy D za pomocą wizyt w solarium należy zachować odpowiednie proporcje i nie dopuścić do spalenia skóry, ponieważ może to doprowadzić do niebezpiecznych powikłań, a nawet raka skóry. W związku z powyższym, wizyty w solarium jak najbardziej są zalecane, zwłaszcza zimą, kiedy dostępu do normalnego słońca nie ma, jednak chodzi o pobudzenie czynności wewnętrznych, a nie o przesadzenie ze stosowaniem opalenizny. W każdym razie, solarium świetnie poprawia nie tylko humor, ale również urodę i jak się okazuje, dzięki wzmożonej produkcji witaminy D, również postawę, sylwetkę i możliwości poruszania się, więc warto jest korzystać.