Podatki przy prowadzeniu działalności gospodarczej

0
293

Cały czas się zastanawiam patrząc na nasz kraj czy trzeba rzeczywiście od wszystkiego płacić podatek, jakby przyszło człowiekowi zapłacić od wszystkiego podatek to mógłby on przecież nawet zbankrutować.

Dam taki przykład założyłem sobie konto internetowe u bukmachera z zagranicy, loguje się na stronę patrzę na zakłady a tam widnieje napis, gra przeznaczona tylko dla osób przebywających poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej. Zastanawiam się dlaczego tak jest? Myślę że to jest uwarunkowane podatkami jakie panują w naszym kraju. U nas można grać tak samo legalnie w STS czy zakłady bukmacherskie Fortuna, i płaci się od każdego postawionego zakładu dziesięć procent podatku, a jeśli się wygra powyżej tam dwudziestu tysięcy czy dwudziestu pięciu tysięcy to wtedy się odprowadza dodatkowy podatek i oni to już robią za nas.

W internecie nie płacimy podatku bo firmy które nam to oferują są zarejestrowane w Anglii czy Austrii gdzie płacą mniejsze podatki a my grając u nich nie płacimy podatków i dodatkowo możemy liczyć na różnego rodzaju bonusy od pierwszej wpłaty czy inne później okolicznościowe, urodzinowe czy lojalnościowe jakie nie oferują nam bukmacherzy w Polsce. Dlatego według mnie powinni wszystko zalegalizować i wtedy państwo otrzymywało by od takich firm spore podatki.