Perspektywy dla pracowników czy własna firma

0
268
Perspektywy dla pracowników czy własna firma

Biznes jest dobrym rozwiązaniem. Nie każda młoda osoba jest jednak gotowa na prowadzenie własnej firmy. Część woli pracować u kogoś. Biznesmen także musi być gotowy na zatrudnianie pracowników, musi mieć zdolność finansową opłacania składek, płacenia pensji i podatków. Często na początku istnienia małej firmy właściciel nie zatrudnia nikogo. Nieraz działa samodzielnie, na własny rachunek, a pracowników wynajmuje po roku czy dwóch, gdy już może sobie na to pozwolić. Nieraz biznesmen zatrudnia 2-3 osoby, czasami jednak wynajmuje kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt osób zależnie od rodzaju prowadzonej firmy. Wówczas osiąga zyski i może działać solidnie, dobrze, w sposób jak najlepszy. Niejedna osoba docenia takie działanie, a wynajęcie pracowników pozwala rozwijać się doskonale. Dzięki temu sprawa działania firmy jest doskonała. Rozwój przebiega coraz szybciej i sprawdza się doskonale.

W jakiej firmie najlepiej pracować?

Dla pracownika lepsza jest praca w większej firmie, w której każdy pracownik ma własną specjalizację. Jeśli firma jest mała, to bardzo wykorzystuje pracowników i wymaga od nich wielozadaniowości, co jest bardzo męczące dla pracowników. Nie jest to łatwe, a często prowadzi do zmęczenia oraz wymaga ogromnego zaangażowania. Nie każdy pracownik jest na to gotowy. Nie każdy pragnie funkcjonować w taki sposób. Pora zatem zadbać o rozwój i zatrudnić co najmniej 20-30 osób. Wówczas pracownik nie jest przemęczony, a każda osoba ma zadania dla siebie, nie musi pracować za dwie-trzy osoby. Jest to sprawa jak najbardziej oczywista. Chcesz pracować dobrze? Chcesz rozwijać się? Zadbaj o własne możliwości i rozwijaj się. Dobra praca przekłada się na przychody. Jeśli szef wymusza bezpłatne nadgodziny to należy jak najszybciej uciekać z takiej firmy.

Jaka jest dobra firma?

Dobra firma:

* dba o pracowników bardzo solidnie, celowo, starannie

* umożliwia im rozwój i nie blokuje im szkoleń oraz uzyskiwania wiedzy

* działa na ich rzecz tak, aby wiedzieli, że mogą liczyć na wsparcie szefa

* pomaga im najlepiej, jak to możliwe

* daje im uczciwą płacę za osiem godziny pracy, docenia ich starania, nie żałuje premii

* nie wymusza bezpłatnych nadgodzin

* wspomaga ich i wspiera

* stosuje jasno określone zasady

Coraz więcej osób dba o to, by pracować w dobrej, solidnej firmie, która nie wymaga rzeczy niemożliwych, uczciwie wynagradza i udziela urlopów wypoczynkowych. Wiele osób docenia taką firmę i chętnie w niej pracuje. Jakość pracy to rzecz naprawdę nieodzowna. Niejeden klient docenia porządną firmę, która jest naprawdę dobrej jakości i wspiera każdego klienta. Pracownicy muszą dostać dokładnie to, czego potrzebują i co jest dla nich najważniejsze i najcenniejsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here