Oprogramowanie, które ułatwia prace w przedsiębiorstwach

0
215
Oprogramowanie, które ułatwia prace w przedsiębiorstwach

Posiadacze firm dobrze wiedzą w jakim stopniu ich pracy i pieniędzy wymaga utrzymanie przedsiębiorstwa w takim stanie, w jakim jest. Wiedzą ile wysiłku kosztuje to, aby przedsiębiorstwo odpowiednio działało i wszystko było dopięte na ostatni guzik. W większych firmach zatrudniani są pracownicy, którzy zajmują się rachunkami, wystawianiem faktur, przetwarzaniem dokumentów i rachowaniem firmy. Mniejsze natomiast niejednokrotnie korzystają z asysty zewnętrznych biur rachunkowych, które są na bieżąco zaznajomione z przepisami i wymaganiami prawa w tej materii.

Na dzień dzisiejszy możemy uprościć sobie całkowicie sprawę, gdyż powstały programy, które nie są skomplikowane, i nawet dla osób, które, na co dzień nie pracują na pececie będą sporym udogodnieniem. Chodzi tutaj o tzw. program do fakturowania, którego wersji jest wiele, jednak jego typowym celem jest ułatwienie pracy osobom prowadzącym firmę i danie możliwości wystawiania faktur nawet w zaciszu domowym, w wygodnym fotelu.
Rozwiązanie takie jest przede wszystkim przydatne dla osób, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą w domu, w wydzielonym do tego gabinecie czy zakładzie. Czy będzie to faktura papierowa, czy elektroniczna (która jest w tej chwili tak samo traktowana), wystarczy wpisać poprawne dane, kliknąć i będzie skończona. Wystawianie faktur we własnym zakresie pochłonie dzięki temu dużo mniej czasu, który możemy poświęcić na realizacje zamówień. Pamiętajmy jednak, że każda faktura powinna zawierać bezbłędne dane nabywcy, oraz informacje na temat towaru, jego liczby, nazwę, datę kupna, numer faktury, kwotę: słownie i cyframi do zapłaty oraz stawki podatku.

Faktura VAT jest dokumentem, i dowodem zakupu, więc wszelkie reklamacje i rozliczenia są dokonywane tylko z nią. Takie zaświadczenie o kupnie powinno być przygotowywane w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, gdzie jeden jest oryginałem, a drugi kopią, którą pozastawiamy sobie (zbywcy), a oryginał idzie do kupującego.
Bez względu na to, czy wystawiamy fakturę w odmianie papierowej, czy elektronicznej, musimy ją przechowywać tyle samo czasu (przez kilka lat). W przypadku wystawiania e – faktury jej adresat musi wyrazić na nią zgodę. Dopiero, kiedy zbywca lub wykonawca pozyska zezwolenie, może przesyłać ją choćby drogą e-mailową. Dodatkowym atutem faktur elektronicznych jest to, że nie zaprzątają na regale miejsca, tylko gromadzone są w bazie danych, do której w każdej chwili możemy zajrzeć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here