Makijaż czyni cuda

0
299

Wiele kobiet nie potrafi się już obejść bez makijażu. Wykonywany jest on codziennie, zwłaszcza kiedy dana kobieta chodzi do pracy, raczej nigdy się w niej bez niego nie pokaże. Trend, że kobiety malują się dla mężczyzn przeminął już bezpowrotnie. W dzisiejszych czasach kobiety malują się albo dla samych siebie, żeby spojrzeć w lustro i być zadowoloną ze swojego wyglądu, albo dla innych kobiet, żeby spojrzeć w lustro i być zadowoloną, że wygląda się lepiej, niż pozostałe koleżanki.

Faktem jest, że wielu mężczyzn nie lubi zbyt dużej tapety na twarzy, ale powstaje tu sprzeczność, ponieważ mężczyźni uwielbiają dobrze wyglądające, piękne kobiety, czego w wielu wypadkach właśnie nie da się uzyskać bez tony kosmetyków. Mężczyźni mają swoje fantazje, dotyczące wyglądu kobiet. Wśród makijażystów jest też wielu mężczyzn, którzy uwielbiają podpowiadać kobietom, jak mają wyglądać, żeby właśnie mężczyznom się podobać. Według nich, makijażystów mężczyzn, jest wiele błędów, które popełniają kobiety w makijażu codziennym, a których z powodzeniem można uniknąć, zmieniając parę nawyków.

Błędy te są później bardzo widoczne i źle świadczą o właścicielce i jej umiejętnościach podkreślania swojej urody. Przede wszystkim, mężczyźni mówią, że kobiety powinny malować się w bardzo jasnym świetle, aby uniknąć wszelkich niespodzianek, związanych ze źle nałożonym makijażem, najczęściej pudrem lub podkładem, z powodu źle padającego światła w danym momencie lub niewłaściwie zastosowanego cienia w danym pomieszczeniu. Aby uzyskać efekt optymalny należy ustawić się buzią do światła, nie lusterkiem do światła. Ponadto, w przypadku malowania i podkreślania brwi, zawsze należy skupić się na zachowaniu ich naturalnego kształtu, w żadnym wypadku ich nie przerysowując. Warto jest pamiętać również o tym, żeby koloru makijażu nie dopasowywać do koloru ubrania, ponieważ kolory używane w makijażu powinny zdecydowanie pasować do typu urody danej kobiety, a w żadnym wypadku do ubioru, który zamierza włożyć. Może się to zdecydowanie kłócić, a kobieta może wyglądać okropnie. Mężczyźni radzą, aby zacząć używać czerwonej szminki do ust, ale w takich wypadach podkreślać albo usta, albo oczy, nigdy oba elementy na raz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here