Kto może zostac konsultanem ślubnym?

0
232
Kto może zostac konsultanem ślubnym?

Każdy ślub powinien być wyjątkowy, a Młoda Para marzy o tym, by stał się idealny, aby goście i oni sami zapamiętali go jako wspaniały moment. Dlatego coraz częściej zamiast organizować wszystko samemu, lub zdawać się na pomoc rodziny i znajomych, przyszli małżonkowie zwracają się do profesjonalisty, którym jest konsultant ślubny. Aby zostać konsultantem ślubnym nie trzeba mieć skończonych specjalnych szkół ani kursów, nie znaczy to jednak, że może nim zostać każdy.

Konsultant ślubny, to stosunkowo nowy zawód. Jak sama nazwa wskazuje jest to człowiek, który zajmuje się planowaniem i koordynacją działań podczas ślubu. Dobry konsultant – czy też jak niektórzy wolą, wedding planner – jest w stanie przygotować wszystko, od zakupu kwiatów do kościoła, poprzez całą ceremonię ślubną, wesele, aż po miesiąc miodowy, choć w rzeczywistości, mało która para decyduje się na aż tak kompleksowe działanie konsultanta.

Dobry fachowiec w tym zawodzie musi mieć rozległe kontakty. Nie muszą być koniecznie osobiste, ale dobrze jeżeli miałby jakieś pojęcie o tym, jak wygląda rynek usług ślubnych w okolicy. Sale bankietowe, kwiaty, krawcowe, fotografów, zespoły muzyczne – wszystko to trzeba mieć jeśli nie w głowie, to przynajmniej w notesie.

Konsultant ślubny, to człowiek, który ma wiele pomysłów, odpowiednie oko i doskonałe wyczucie nastrojów. Oczywiście musi też lubić wesela i dobrze się odnajdować w świecie sukien, kwiatów i planowania całej imprezy. W tym celu warto zainteresować się aktualnymi trendami, śledzić katalogi producentów sukni, strony internetowe innych polskich i zagranicznych wedding plannerów oraz informacje z targów ślubnych. Dobre inspiracje zawsze mogą się przydać, zwłaszcza w branży, w której moda zmienia się szybko i w dość nieprzewidywalny sposób.

Idealny konsultant weselny, to człowiek energiczny, cechuje go dbałość o szczegóły i twórcze myślenie. Jest nastawiony na realizację konkretnych celów, ale nieobce mu pozytywne myślenie. Musi zawsze pamiętać o zdaniu klienta, nawet jeżeli nie jest zgodne z jego własnym. Każdy, kto odnajduje u siebie takie właśnie cechy charakteru, powinien zastanowić się, czy nie jest to dla niego najlepszy z możliwych zawodów. Daje duże możliwości kreowania swojego wizerunku, a przede wszystkim pozwala zachować niezależność i elastyczny wymiar godzin pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here