Kredyt hipoteczny w PKO SA – najważniejsze informacje

0
1381
kredyt hipoteczny w pko sa

PKO SA jest bankiem, który kojarzy zapewne zdecydowana większość Polaków. W jego ofercie nie brakuje popularnych w naszym kraju kredytów hipotecznych, czyli długoterminowych zobowiązań celowych, pozwalających wejść w posiadanie nieruchomości (lub wyremontować nieruchomość już posiadaną).

W tym artykule zebraliśmy szereg najważniejszych informacji i wskazówek dla osób, które są zainteresowane zaciągnięciem właśnie tego typu kredytu w PKO SA. Jakie są jego warunki? Czy warto zaangażować w jego zaciąganie pośrednika? Odpowiadamy!

Na jakich warunkach udzielany jest kredyt hipoteczny w PKO SA?

Dokładne warunki kredytu hipotecznego (m.in. jego RRSO, minimalna wysokość wkładu własnego) w PKO SA zależą od tego, z której oferty zdecydujemy się skorzystać. PKO oferuje bowiem więcej niż jeden kredyt hipoteczny – poza zobowiązaniem ze zmienną stopą oprocentowania proponuje również takie ze stopą stałą. Raty zobowiązania mogą być stałe lub zmienne.

Warto wspomnieć, że PKO SA umożliwia uproszczoną wycenę nieruchomości o wartości poniżej 300 tysięcy złotych. Pozwala to oszczędzić sporo czasu i przyspieszyć proces przygotowywania i rozpatrywania wniosku. Dodatkowo, wniosek o kredyt można złożyć za pośrednictwem Internetu (osobiście w oddziale banku trzeba się stawić już jedynie w celu podpisania sfinalizowanej umowy kredytowej).

Czy warto wziąć kredyt hipoteczny w PKO SA z pośrednikiem?

Kredyt hipoteczny jest znacznie bardziej złożonym zobowiązaniem niż chociażby kredyt gotówkowy. Wynika to z faktu, że jest on z reguły zaciągany na długi okres i na wysoką kwotę, a do tego zabezpieczony hipoteką. W związku z tym przed podjęciem decyzji kredytowej bank musi dokładnie zweryfikować sytuację finansową potencjalnego kredytobiorcy, a także wszystkie kwestie związane z nieruchomością, która ma być kupiona, zbudowana lub wyremontowana w ramach kredytu.

Z uwagi na dużą ilość czasu i energii, jaka jest potrzebna do zaciągnięcia kredytu hipotecznego samodzielnie, a także na ryzyko wybrania nieodpowiedniej oferty, które się z tym wiąże, wiele osób decyduje się na skorzystanie z pomocy pośrednika kredytowego. Bez wątpienia jest to rozwiązanie warte rozważenia. Szczególnie biorąc pod uwagę, że w przypadku kredytów hipotecznych wybranie właściwej oferty może oznaczać oszczędności liczone nawet w dziesiątkach tysięcy złotych.

Skorzystanie z usług dobrego doradcy kredytowego, na przykład z Multikredyt.pl, sprawia, że nie trzeba poświęcać czasu na samodzielne przeszukiwanie ofert poszczególnych banków. Ekspert zajmie się analizą najlepszych propozycji i przedstawi te, które spełniają oczekiwania klienta. Pomoże też z formalnościami, których zarówno w PKO SA, jak i w innych polskich bankach nie brakuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here