Konto dla firm – które warto wybrać?

0
409
konto dla firm

Prowadzenie własnego biznesu daje wiele satysfakcji oraz zwiększa zawodową niezależność. Jest to także ogromne wyzwanie, które może kosztować niemałe nerwy. Aby oszczędzić sobie niepotrzebnego stresu – zwłaszcza związanego z firmowymi finansami – warto od razu znaleźć konto dla firm z odpowiednio dopasowanymi parametrami.

Darmowe prowadzenie konta, czy 0 zł za korzystanie z bankomatów na terenie Polski, to tylko niektóre cechy dobrego konta. Co jeszcze powinno je wyróżniać? Od czego rozpocząć poszukiwania? I czy istnieje sposób na szybkie porównanie dostępnych ofert na rynku? Opowiadamy!

Od czego rozpocząć poszukiwania właściwego konta dla firm?

Znalezienie dobrej oferty konta dla firm nie zawsze jest proste i przyjemne. Szeroka oferta dostępnych banków działających na terenie Polski ma wbrew pozorom bardzo wiele do zaoferowania. Trudno jednak poświecić cały dzień na szczegółową analizę każdego firmowego konta – zwłaszcza, gdy na realizację czekają również inne zadania. 

Aby nieco ułatwić sobie poszukiwania, warto w pierwszej kolejności jasno określić swoje potrzeby. Najlepiej więc przygotować sobie listę i odpowiedzieć na przykładowe pytania:

  1. Czy zależy Ci na darmowym prowadzeniu konta, czy raczej nie ma to większego znaczenia?
  2. A co z pozostałymi opłatami? Czy potrzebujesz rachunku z darmowymi przelewami internetowymi oraz bezpłatnymi bankomatami na terenie Polski, czy również za granicą?
  3. Czy sposób otwarcia konta bankowego ma dla Ciebie znaczenie (wolisz zrobić to osobiście tj. w placówce banku, czy preferujesz złożenie wniosku online)?
  4. Czy Twoja firma potrzebuje rozszerzonych dodatków względem konta bankowego, czy podstawowy pakiet będzie wystarczający?

Odpowiedzenie sobie na te przykładowe pytania i zastanowienie się nad potrzebami konta bankowego dla firmy, znacząco ułatwi poszukiwania.

Praktyczny sposób na znalezienie dobrej oferty konta dla firm

Idealne konto dla firm powinno zostać maksymalnie dopasowane do potrzeb przedsiębiorstwa. Właściciele firm najczęściej wybierają darmowe konto z bezpłatnymi przelewami oraz dostępem do bankomatów w Polsce za 0 zł. 

W celu znalezienia darmowego konta, jak i również takiego o nieco innych atrakcyjnych dodatkach, warto skorzystać z rankingu kont firmowych np. bank-ranking.pl, gdzie w przejrzysty sposób zostały porównane oferty dostępnych kont firmowych. Lista zawiera najważniejsze parametry dotyczące najczęściej wybieranych opłat (lub ich braku) za rachunek. Korzystając z rankingu, zaoszczędzisz wiele cennego czasu, który w Twoim przypadku najprawdopodobniej jest bardzo ważny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here