Jakie krzesła i fotele wybrać do korporacji?

0
225
Jakie krzesła  i fotele wybrać do korporacji?

Korporacje są miejsca, w których pracuje coraz większa część naszego społeczeństwa. Zazwyczaj wnętrze takiej firmy to otwarta przestrzeń biurowa, biurka i fotele biurowe oraz pracownicy ich komputery. Potrzebne jest poza tą przestrzenią miejsce spotkań w ramach wewnętrznych firmy lub też o charakterze zewnętrznym. Czym innym są miejsca i wyposażenie stanowisk pracy – a czymś innym wyposażenie do wydzielonej sali spotkań w siedzibie firmy.

Sala konferencyjna w korporacji to zazwyczaj małe pomieszczenie dedykowane maksymalnie około dwudziestu osobom. Jest to miejsce codziennych spotkań w ramach wewnętrznych projektów. Zazwyczaj dana grupa ma spotkanie do sześćdziesięciu minut, po czym sala korporacyjna może być użytkowana przez kolejny zespół pracujących na innym zagadnieniem lub projektem. Firma jest często odwiedzana przez różnych partnerów. Często w siedzibie firmy pojawiają się kontrahenci oraz nowe firmy, które mogą się nimi stać. Warto więc zadbać o odpowiednie przyjęcie, prezentacje i zapewnienie komfortu – to jest bardzo ważne w budowaniu stałych relacji biznesowych.

Nowoczesne sala to wyposażenie elektroniczne – cyfrowy rzutnik do prezentacji oraz tablica to pisania i notowania pomysłów. Poza tym elementem ważny jest stół, najlepiej duży owalny, pozwalający wszystkim nawzajem się widzieć oraz móc śledzić mówce i jego prezentacje. Najbardziej istotnym elementem są krzesła do tego miejsca.

Otóż zdarzają się firmy, które nie kupują w ogóle krzeseł do tego miejsca – gdy jest dedykowane tylko do spotkań wewnętrznych. W takim przypadku każdy pracownik musi za każdym razem zabierać na meeting swoje krzesło biurowe. Jest to bardzo kłopotliwe i trochę zaściankowe rozwiązanie – w momencie przenoszenia takich krzeseł cała przestrzeń biurowa zostaje rozproszona, wybita z normalnego rytmu pracy. Takie praktyki są więc stosowane bardzo rzadko. Kolejnym częściej spotykanym rozwiązaniem jest wyposażenie sali konferencyjne w krzesła biurowe, takie same jak przy stanowiska biurowych. Takie przedmiot zazwyczaj są ergonomiczne i wygodne, ale czy pasują do takiego miejsca. 

Naszym zdaniem zajmują zbyt dużo miejsca. Idealnym rozwiązaniem wydają się tradycyjne krzesła konferencyjne. Nie musza być super designerskim projektem. Wystarczy standardowy model, że średniej półki. Ważne aby było wygodne siedzisko, oraz odpowiedni wyprofilowane oparcie. Idealny wydaje się model na chromowanej płozie z wygodnymi podłokietnikami ( są to bardziej nakładki ) – które chronią użytkowników przed średnio przyjemnym kontaktem z chromowanym stelażem.  Najważniejsze jest do co nie widoczne – czyli pianka na siedzisku i oparciu właściwie wyprofilowana o odpowiedniej, najlepiej jak największej gęstości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here