Jak radzić sobie z rozdwojonymi końcówkami włosów?

0
324

Czasami może się wydawać, że rozdwojonych końcówek nie da się pozbyć, że one zawsze były, ciągle są i zawsze będą. Nie wyglądają estetycznie, wręcz przeciwnie, bardzo często to właśnie z ich powodu włosy wyglądają na niezdrowe. Często jest tak, że pomimo używania wszelkiego rodzaju przeróżnych odżywek, końcówki w dalszym ciągu nie wyglądają dobrze.

Na szczęście są sposoby, żeby temu zaradzić. Najlepszą z nich jest regularne podcinanie końcówek. Nawet, jeżeli nie będzie one zbyt długie, tylko na przykład o pięć milimetrów, zawsze doda to trochę zdrowia końcówkom i wyeliminuje to, co nie jest już zdrowe i źle wygląda. Włosy z rozdwojonymi widocznie końcówkami nie są podatne na układanie i ciężko jest tego dokonać i właśnie dlatego warto jest je podciąć. Aby nie robić tego zbyt często, można sobie na przykład wyznaczyć konkretny termin, powiedzmy co miesiąc, wtedy możliwe jest utrzymanie nad tym kontroli i nie pozwolenie na przesadne skrócenie włosów. Pięć milimetrów ścinane co miesiąc jest wartością optymalną i nie przeszkodzi w hodowaniu włosów, ponieważ te rosną średnio, właśnie co miesiąc, nawet o 1,5 centymetra. Podczas takiego podcinania końcówek usuwane są z nich maleńkie pęknięcia, dzięki czemu nie rozdwajają się one dalej w górę. W takich wypadkach trzeba z należytą ostrożnością obchodzić się z suszeniem włosów pamiętając, aby strumień ciepła zawsze kierować ku dołowi, w ten sposób zamykając łuskę włosa, dzięki czemu staną się one bardziej gładkie.

W przypadku końcówek bardzo suchych, wręcz przesuszonych, warto jest stosować różnorodne maski, które będą spoczywały na włosach przez dłuższy okres czasu, co najmniej pół godziny. Warto jest także wcierać w końcówki odżywkę i pozostawić na cały dzień, dzięki czemu końcówki będą chronione przed jakimikolwiek uszkodzeniami. Okazuje się, że w nocy, podczas snu także można zadbać dostatecznie o włosy. Czasami, kiedy są one bardzo suche, dobrym sposobem na ich dostateczne nawilżenie jest spanie z nałożoną na włosy odżywką, którą spłukuje się dopiero rano. Od razu włosy mogą nie wyglądać rewelacyjnie, ale takie zabiegi dadzą swój efekt po jakimś czasie. Jedwabna poszewka jest także dobrym rozwiązaniem, zapobiega plątaniu.