Przesycony rynek towarów i usług powoduje u wielu konsumentów podświadomą reakcję obronną. Jej przejawem jest wzmożona chęć korzystania jedynie z rozwiązań gotowych czy też półproduktów, najlepiej z czytelną instrukcją obsługi. Dla nich ubezpieczenia jeśli już, to w wariancie grupowym.
W samych ubezpieczeniach procent kupujących indywidualną polisę jest co prawda większy od decydujących się na polisę grupową, ale zwolenników ostatniego z rozwiązań wcale nie ubywa i wiele wskazuje na to, że ta tendencja się utrzyma. Polska jest bowiem krajem, w którym liczba krajowych i zagranicznych korporacji wciąż rośnie, a związku z tym wzrasta procent zatrudnionych w kilkudziesięcioosobowych firmach. Ponieważ wskaźniki demograficzne utrzymują się na niskim poziomie, pracodawcy są zmuszeni walczyć o zatrzymanie dotychczasowych pracowników i zachęcanie do przyjścia nowych. Środki, po jakie sięgają to atrakcyjna pensja i dodatki w postaci posiłków, programów typu multisport czy ubezpieczeń pracowniczych na interesujących warunkach.
Wysokie standardy grupówek
Interesujących, czyli jakich? Obecni i przyszli pracownicy są coraz bardziej wymagający, więc nic dziwnego, że oczekują wysokich standardów od polisy pracowniczej, a więc:
Prostych i przejrzystych zasad ubezpieczenia,
Względnie wysokie sumy ubezpieczenia,
Składki na poziomie dostosowanym do warunków finansowych,
Braku okresu karencji.
Ubezpieczenia grupowe na życie dotyczą uśrednionego przypadku wszystkich zatrudnionych, co jest wielką zaletą takiego rozwiązania. Ubezpieczyciel rozkłada ryzyko ubezpieczeniowe na zatrudnionych, dlatego jest w stanie zaproponować bardzo konkurencyjne stawki za polisę w stosunku do indywidualnych ubezpieczeń.
Bez ankiety medycznej
Wspomniane ryzyko ubezpieczeniowe w polisie grupowej jest niskie, a przez to towarzystwo ubezpieczeniowe nie wymaga szczegółowych danych dotyczących zdrowia. Klient lubi mieć poczucie wygody, co dla agenta ubezpieczeniowego jest jak najbardziej zrozumiałe. Dlatego grupówka jest idealna dla tych, którzy nie lubią formalności i procedur. Ubezpieczyciela nie interesuje też wiek ubezpieczonego, bowiem składka za polisę jest uśredniona i dostosowana do potrzeb ogólnych pracowników.