Ergonomia w biurze to podstawa

0
289
Ergonomia w biurze to podstawa

Wszytko zaczyna się od kartki papieru i ołówka. I burzy w mózgu projektanta. To on tworzy wstępny zarys tego, jak dany mebel będzie wyglądał. Kreśli, ściera, cieniuje, nakreśla, przekreśla, gniecie kartki, by w końcu przedstawić gotowy projekt mebla biurowego. Gdy projekt jest już gotowy, musi zostać zaakceptowany. A kiedy już zostanie zaakceptowany może ruszać do fabryki.

Tam zespół tworzy pierwszy model mebla. Przycina deseczki, spisuje wymiary. Ale wcześniej oczywiście dobierany jest materiał, z jakiego szafka czy krzesło zostaną wyprodukowane. Potem produkowana jest testowa partia mebli. Są one badane pod każdym kątem, muszą być wytrzymałe i trwałe, oraz wygodne. To teraz wprowadza się ostatnie poprawki i szlifuje produkt. Dzięki temu nie ma szansy na to, żeby z fabryki wyjechały meble niewygodne, brzydkie czy po prostu niedopracowane. Potem następuje etap produkcji, a meble jadą do magazynu. W tym samym czasie powstają też katalogi, które trafiają do osób zainteresowanych tematem meblowania.

Układ przestrzenny biura

Dzisiejsze meble biurowe mają to do siebie, że chociaż są projektowane odgórnie, to pozwalają na to, żeby łączyć je w różnorodne kombinacje. Dlatego teraz osoba odpowiadająca za wystrój biura czy recepcji nie jest ograniczona do kilku możliwości. Może układać i łączyć ze sobą meble na wszelkie możliwe sposoby. Co więcej, współczesne meble biurowe są tak przemyślane, żeby oferowały maksimum ergonomii i pojemności zajmując minimum przestrzeni w pomieszczeniu.
Gdy uda nam się już zagospodarować wnętrze biura i złożymy zamówienie, meble z magazynu przyjeżdżają do nas.

Ważna uwaga

Nie szukajmy oszczędności na montażu mebli. Firmy je sprzedające zazwyczaj mają też u siebie ekipy skręcające takie meble. Nie starajmy się zaoszczędzić kilku gorszy i nie wynajmujmy po znajomości „pana Heńka z kolegami”. Zespół skręcający meble jest zaprawiony w takich montażach i robi to mechanicznie. Nikt z nich nie będzie się zastanawiał co zrobić z danym elementem. Dzięki temu, może zapłacimy odrobinę więcej, niż gdybyśmy mieli zajmować się montażem na własną rękę, ale za to mamy gwarancję, że meble będą nadawały się do użytku tak długo aż ich nie rozmontujemy. Po prostu, jeżeli coś jest dobrze złożone to się nie rozpadnie. Na koniec wspomnę, że rabat w takiej firmie to częsta praktyka, więc montaż naprawdę nie nadwyręży niczyich funduszy. A przy większych zamówieniach częstym jest to, że meble skręcane są gratis.

Meble skręcone, można zacząć się wprowadzać

Teraz, gdy biuro jest już zaprojektowane i urządzone możemy zacząć się wprowadzać. Pracownicy będą z pewnością zadowoleni, jeżeli ich biuro będzie profesjonalnie, ergonomicznie i wygodnie urządzone.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here