Doradca finansowy ile kosztuje?

0
402
doradca finansowy

Skorzystanie z usług doradcy finansowego to w wielu przypadkach bardzo korzystna decyzja. Dzięki temu można upewnić się, że weźmiemy kredyt na optymalnych warunkach, a do tego ograniczyć ilość związanych z nim formalności i czasu, który będziemy musieli na cały ten proces poświęcić.

Szczególnie często spotykane jest zaciąganie kredytu hipotecznego z pomocą doradcy, z uwagi na wysokie kwoty takich zobowiązań, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zwrócić się do eksperta także w innych przypadkach. Zwłaszcza, jeśli mowa o kredytach na wysokie kwoty. Pojawia się jednak jedno ważne pytanie, które prędzej czy później zada większość osób rozważających zaciąganie kredytu z pomocą eksperta: ile kosztują usługi doradcy finansowego?

Pomoc doradcy finansowego a prowizja

W pierwszej kolejności trzeba wskazać, że istnieją eksperci kredytowi, którzy współpracują z wieloma instytucjami i mają z nimi podpisane umowy. Nie oznacza to, że nie są oni godni zaufania – możemy liczyć na to, że zawsze przedstawiać nam będą przede wszystkim najlepszą ofertę spośród banków, z którymi są powiązani. W takim przypadku prowizję za pośrednictwo w kredycie wypłaca ekspertowi bank i jest ona wpisana w umowę kredytową.

Warto jednak wiedzieć, że doradca finansowy może być także całkowicie niezależny i nie współpracować z żadnym konkretnym bankiem. W takim przypadku opłacenie wynagrodzenia doradcy będzie obowiązkiem kredytobiorcy. Zaletą takiego rozwiązania jest jednak absolutna bezstronność doradcy, dająca pewność, że zaciągnięty kredyt będzie najkorzystniejszym ze wszystkich możliwych.

Wysokość prowizji zależy od stawki przyjętej przez danego pośrednika, a także od kwoty kredytu. Żeby uzyskać precyzyjne informacje w tej kwestii, najlepiej zwrócić się bezpośrednio do dobrego doradcy i zapytać, jak będzie to wyglądało w jego przypadku. Nie ma bowiem jednej stałej stawki, której trzymają się wszyscy doradcy, tak więc nie da się udzielić uniwersalnej porady w tej kwestii.

Czy skorzystanie z pomocy doradcy się opłaca?

Chociaż pomoc doradcy kredytowego wiąże się z prowizją (czy to opłacaną bezpośrednio, czy przez bank), w wielu przypadkach warto zainteresować się takim rozwiązaniem. Jeśli dzięki wsparciu specjalisty uzyskamy korzystniejszy kredyt niż bylibyśmy w stanie otrzymać samodzielnie, jest spora szansa, że oszczędzimy znaczną kwotę.

Do tego oszczędzimy również swój czas, który przecież także jest bardzo cenny, oraz nerwy. Brak wiedzy i doświadczenia w tematach związanych z kredytami i ogółem finansami może być sporym problemem przy zaciąganiu kredytu samemu, ale pomoc eksperta sprawia, że nie musimy się takimi kwestiami martwić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here