Bryczersy damskie – jak dobierać odzież jeździecką?

0
310

Jakie bryczesy damskie wybrać?

Jeździectwo jest sportem bardzo wymagającym, ponieważ angażuje w równej mierze jeźdźca, jak i jego zwierzęcego towarzysza. Odpowiednie przygotowanie jest kluczowe dla każdorazowej jazdy, dlatego należy podejść do niego odpowiedzialnie i zapewnić komfortowe warunki sobie i koniowi. Dla pań jednym z warunków wygodnej jazdy są dobrze dobrane bryczesy damskie. Przekonajcie się dlaczego.

Co oferują bryczesy damskie?

Każdy jeździec doskonale wie, że wybór zwykłych spodni do jazdy konnej, o ile nie skończy się poważnymi otarciami ud, to przynajmniej sporym dyskomfortem. Bryczesy damskie, jak i męskie to typ spodni, które charakteryzują się brakiem szwów od strony wewnętrznej, co podczas jazdy przeciwdziała wpijaniu się w skórę.

Specyficzny sposób balansowania ciałem wymusza nierzadko wspomaganie się udami, co w perspektywie długiej jazdy oznacza zwiększony nacisk na tę partię ciała, a tym samym powstaniem otarć. Bryczesy damskie charakteryzują się także większą wytrzymałością niż standardowe spodnie, dzięki czemu przez długi czas mogą być stosowane podczas jazdy.

Najczęściej wykorzystywanym materiałem do produkcji bryczesów damskich jest bawełna z domieszkami zapewniającymi pewien poziom elastyczności. Marki takie jak Horze, Acavallo, czy FairPlay oferują akcesoria o najwyższej jakości, zarówno materiału, jak i wykonania, więc warto je poznać, zanim przystąpimy do doboru odzieży jeździeckiej.