Atrybuty wycieczek autokarowych

0
317

Dużym plusem wycieczek objazdowych (różnego typu) uskutecznianych za pomocą autokaru jest fakt, iż możemy zwiedzić – choćby „przez szybę” – znacznie więcej, aniżeli w przypadku lotu samolotem, który co prawda jest szybszy, ale pozbawia nas wielu widoków, z wyjątkiem pejzażu lotniska, a potem chmur.

Ponadto warto odnotować, iż przewozy autokarowe – w porównaniu do latania samolotami – cechują się tym, że są mniej obciążone rozmaitymi procedurami bezpieczeństwa, z jakimi mamy do czynienia na lotniskach i już w powietrzu. Kontrola rentgenowska bagażu wiąże się przecież raczej z lotniskiem, aniżeli z dworcem autobusowym – a to tylko jeden przykład.

Mimo wolniejszego tempa podróży, dobrze wziąć pod uwagę fakt, że miejsca – które można zobaczyć przy okazji w czasie takiego wojażu – stanowią solidną rekompensatę. Weźmy chociażby jako przykład takie miasto jak Warszawa. Ile zobaczymy z powietrza, a ile przejeżdżając przez miasto? Odpowiedź wydaje się oczywista.

Możliwość postoju też jest ważkim atrybutem podróży autobusowej. Turystyka tego typu jest więc warto polecenia, zatem… do autokaru.