Apartamenty w Warszawie w pigułce

0
394

Wpadłeś na pomysł odwiedzenia stolicy? Jeśli marzy ci się prawdziwa, klimatyczna Warszawa, koniecznie musisz udać się w kilka miejsc. Jednak zanim to zrobisz, upewnij się czy masz gdzie nocować, ponieważ po dniu pełnym wrażeń padniesz jak kamień.

Na szczęście znajdziesz wygodne apartamenty w Warszawie, wynajmowane z myślą o turystach. Tylko od ciebie zależy czy wybierzesz lokum blisko centrum, czy na peryferiach. Grunt, że nocleg będzie zarezerwowany. Kultowym wręcz miejscem w stolicy jest warszawska Praga. Właśnie tutaj poznasz prawdziwy klimat stolicy, poczujesz się jak w innym świecie.Odważni mogą wybrać

się na spacer przez Szmulowiznę,która tuż po II wojnie światowej była uważana za najniebezpieczniejszy rejon Pragi. Jak jest obecnie? Możesz się sam przekonać. Ciekawa będzie również wizyta w tutejszym ZOO. Na uwagę zasługuje zwłaszcza wybieg dla niedźwiedzi, znajdujący się w … praskim parku. Co ciekawe, na warszawskiej Pradze znajdziesz również plażę. Mowa o La Playa, jednym z najbardziej popularnych miejsc w całej Warszawie. Można tutaj poszaleć na piasku, przepłynąć się gondolą po Wiśle czy bawić się w rytm gorących rytmów do białego rana. Obowiązkowym elementem wycieczki po stolicy jest oczywiście Starówka. Zamek Królewski wraz ze słynną kolumną Zygmunta to miejsca doskonale znane turystom. Mniej znane są już na przykład ogrody przy Uniwersytecie Warszawskim. Niewielkie, jednak zachwycają swoją urodą.

Ci, którzy mimo wszystko preferują większe powierzchnie, mogą odwiedzić jeden z największych ogrodów w Europie. Mowa o ogrodzie, znajdującym się w nietypowym miejscu, gdyż na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej. Rozciąga się na ponad 1 ha. Oprócz wspaniałej roślinności, oferuje także przepiękny widok na panoramę Warszawy. Skoro o panoramie mowa, najwspanialsza rozciąga się z wysokości 114 metrów. Właśnie tak wysoko, na 30 piętrze Pałacu Kultury i Nauki znajduje się taras widokowy.

Warszawa to miasto, które zawsze potrafi zaskoczyć. Bez względu czy spędzisz tutaj dzień, tydzień czy miesiąc- zawsze znajdziesz coś godnego uwagi, czego nie widziałeś wcześniej. Na tym właśnie polega urok stolicy.