Adwokat, a sprawa rozwodowa – dlaczego warto skorzystać z pomocy?

0
715
rozwód a pomoc adwokata

Pomoc doświadczonego adwokata podczas burzliwej sprawy rozwodowej jest nieoceniona. Adwokat rozwodowy, na podstawie rzetelnych informacji, a także zdobytej wiedzy wie, w jaki sposób poprowadzić sprawę, abyśmy nie stracili wiele. Taka osoba w sprawny sposób przybliża nam najistotniejsze zagadnienia, związane z rozprawą i przebiegiem samego procesu. Gdy nasze emocje przed Sądem biorą górę nad zdrowym rozsądkiem, to adwokat zajmuje się kwestią formalną oraz merytoryczną naszego procesu.

Rozwód to rozwiązanie ważnego związku małżeńskiego przez Sąd

Rozwód jest jednym z zagadnień, które dosyć często poruszane jest w prawie rodzinnym. Wbrew powszechnemu przekonaniu sprawy rozwodowe rzadko kiedy kończą się polubownie. W wielu sytuacjach rozwód jest dosyć burzliwym rozwiązaniem ważnego w świetle prawa związku małżeńskiego. Obydwie strony przerzucają się winą za zaistniały stan rzeczy. Przez to dużo trudniej jest zachować spokój oraz zimną krew na sali rozwodowej.

Rozwód może zostać przeprowadzony na skutek żądania jednego lub obojga małżonków. Wśród rozwodów można wyróżnić dwa typu: z orzekaniem o winie lub bez takiego orzekania. Rozwód z orzekaniem o winie (jednego lub obojga małżonków) umożliwia zasądzenie przez Sąd alimentów od osoby, przez którą ustaje związek małżeński na korzyść poszkodowanej osoby. Natomiast rozwód bez orzekania o winie (tzw. za porozumieniem stron) polega na zrzeczeniu się przez małżonków swoich praw roszczeniowych w stosunku do drugiej strony.

Sprawa rozwodowa – lepiej działać samemu, czy z pomocą adwokata?

 W sprawie rozwodowej najważniejsze jest pierwsze pismo przygotowane w sprawie – pozew i odpowiedź na ten pozew. Profesjonalnie przygotowane dokumenty znacząco ułatwią sam proces. W przypadku składania pozwu bez orzekania o winie, Twój małżonek może się na to nie zgodzić. Wtedy nie zgadza się on na rozwód, albo żąda uznania go z Twojej winy. W takiej sytuacji dużo rozsądniejsze będzie zatem skorzystanie z usług adwokata.

Odpowiednią osobą, która będzie godnie reprezentować Ciebie podczas sprawy rozwodowej jest np. adwokat z Kancelarii Adwokackiej Bartłomieja Trochimiuka https://adwokat-trochimiuk.pl/. Kancelaria ta specjalizuje się w prowadzeniu spraw dotyczących choćby rozwodu i alimentów. Jako klient Kancelarii Adwokackiej możesz liczyć na doświadczonego adwokata, który pomoże Ci ze sprawą rozwodową oraz wszelkimi kwestiami z nią związanymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here