Zabawa dla każdego. Powstają pierwsze place zabaw dla dorosłych

place zabaw

Place zabaw to ulubione miejsca nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Podczas spędzania czasu na zabawie każdy z nas, niezależnie od wieku, czuje się jak dziecko. Nic więc dziwnego, że wiele osób, które ukończyły 18-lat, ucieszyło się z inicjatywy, której celem jest budowa placu zabaw dla dorosłych.

Korzyści płynące z placu zabaw

Place zabaw kojarzą się nam przede wszystkim z zabawą. Wielu z nas może nie zdawać sobie nawet sprawy z tego, ile korzyści płynie z odwiedzania tego miejsca. Dzieci nie tylko mogą się tutaj spotkać ze swoimi rówieśnikami i pobawić, ale także się rozwijają i to na kilku płaszczyznach. Przede wszystkim dzieci uczą się tutaj podstawowych funkcji motorycznych, takich jak koordynacja ruchowa, czy precyzji w wykonywaniu zadań. Rozwijają w sobie również zmysł równowagi, a także po raz pierwszy uświadamiają sobie, jak kontrolować własne ruchy. Poza tym place zabaw pozwalają dzieciom nawiązywać kontakty z innymi ludźmi, ucząc ich relacji międzyludzkich. W trakcie zabawy wykształcają one w sobie również dane cechy charakteru, jak cierpliwość, i uczą się współpracy oraz współzawodnictwa.

Alternatywa dla dorosłych

Oczywiście, place zabaw dla dorosłych nie będą już spełniać funkcji edukacyjnej, lecz jej główna idea, czyli dobra zabawa, wciąż jest aktualna. Na obecną chwilę w Polsce planowany jest z inicjatywy budżetu obywatelskiego plac zabaw w Warszawie, a konkretnie na Ursusie. Miasto przeznaczyło na ten cel ponad 200 tys. złoty, a projekty placu zabaw są już zrobione. Wystarczy teraz uzbroić się w odrobinę cierpliwości, a za kilka miesięcy warszawiacy będą się mogli cieszyć z pierwszego w Polsce placu zabaw dla dorosłych. Obecnie w internecie można znaleźć wizualizacje projektu, dzięki której dowiadujemy się, że na placu zabaw będą takie urządzenia jak: wieża labirynt, duża zjeżdżalnia, czy „wielki stół”, który łączy w sobie huśtawkę wieloosobową. Oczywiście, nie są to wszystkie atrakcje, jednak nie będę ich wymieniać, by nie psuć zabawy oraz niespodzianki mieszkańcom Warszawy. Warto tutaj wspomnieć, iż wszystkie urządzenia, które będą znajdowały się w tym miejscu, będą gigantycznych rozmiarów, dzięki czemu każdy dorosły będzie mógł bez obaw cieszyć się zabawą. Mam nadzieję, że z czasem powstanie więcej takich miejsc, place zabaw dla dorosłych to naprawdę interesującą oraz potrzebna inicjatywa, która pozwoli nam wszystkim odnaleźć w sobie wewnętrzne dziecko choć na krótką chwilę.