Wynajem kampera udanym spsoobem na wakacje?

wynajęcie campera

Marzysz o rodzinnych, swobodnych wakacjach, podczas których przemierzysz wzdłuż i wszerz tysiące kilometrów, bez obaw o noclegi? Nie chcesz wydawać pieniędzy na drogie hotele? Idealnym rozwiązaniem dla ciebie i całej twojej rodziny będzie wynajem kampera.

Zalety podróżowania kamperem

Chociaż w Polsce turystyka kamperowa pojawiła się stosunkowo niedawno i wciąż jest rzadziej wybierana, niż na przykład zorganizowane wczasy z biurem podróży, to jednak czasami warto iść w ślady naszych zachodnioeuropejskich sąsiadów i wybrać właśnie ten model podróżowania. Co daje nam wynajem kampera? Przede wszystkim swobodę. W tym samochodzie możesz mieszkać – spać, gotować, jeść, oglądać telewizję, kąpać się. Nie musisz poświęcać czasu na szukanie noclegów, martwić się o warunki hotelowe i być stale przywiązanym do jednego miejsca.

Kamper – podstawowe informacje

Wielkość kampera zwykle nie przekracza średnich rozmiarów samochodu dostawczego, chociaż zdarzają się i takie, które wyglądem i wielkością przypominają autobus. Jednak standardowy kamper o masie do 3,5 tony może prowadzić każdy kierowca mający aktualne prawo jazdy kategorii B, posiadający doświadczenie w prowadzeniu samochodu osobowego. Zanim wyruszysz kamperem na rodzinne wakacje musisz nie tylko posiadać prawo jazdy, ale także poznać podstawowe zasady jego użytkowania. Musisz nauczyć się podłączać samochód do zewnętrznej sieci elektrycznej i wodociągowej, napełniać zbiorniki dostarczające wodę oraz obsługiwać bojler, który będzie ją ogrzewał. To również nauka korzystania z kuchenki gazowej, lodówki, ogrzewania, klimatyzacji i opróżniania pełnej toalety na postojach. Jednak obsługa tych urządzeń nie jest skomplikowana, więc z pewnością nawet laik sobie z nią doskonale poradzi. Kiedy już zgłębisz już podstawy użytkowania kampera, upewnij się, że posiada on komplet potrzebnych dokumentów, w tym przede wszystkim ważne OC. Planując przemierzaną trasę, radzimy zorientować się, gdzie znajdują się najbliższe campingi oferujące miejsca dla kamperów oraz punkty ich serwisowania. A potem pakuj się i wyruszaj w podróż życia z całą rodziną! W końcu wynajem kampera to przygoda życia!