Sportowe stroje kąpielowe jednoczęściowe to gwarancja zwycięstwa

stroje kąpielowe jednoczęściowe

Uprawiając sport, jakim jest pływanie trzeba zwracać uwagę na najdrobniejsze kwestie, ponieważ każdy drobiazg wpływa na nasza szybkość w wodzie. A w czasie zawodów na zwycięstwie mogą zaważyć nawet ułamki sekundy.

Dla zdrowia i dla zwycięstwa

Pływanie to jeden z najbardziej absorbujących sportów. Angażuje ono właściwie cale ciało, dlatego po pływaniu czujemy się naprawdę zmęczeni i zazwyczaj chce nam się bardzo jeść. W wodzie nie odczuwamy jednak tak bardzo zmęczenia, pływanie zalecane jest bardzo często osobom chorym, ponieważ nie obciąża stawów i nawet osoby niepełnosprawne dobrze radzą sobie z ćwiczeniami w wodzie. Pływając właściwie niezauważalnie spalamy kalorie i pokonujemy kolejne dystanse. Liczy się oczywiście również nasza zdolność pływania, czyli im lepiej radzimy sobie z danym stylem, tym mniej się męczymy. Pamiętajmy również, że w wodzie trzeba szczególnie zwracać uwagę na bezpieczeństwo, bo nawet chwila słabości może skończyć się tragicznie. Pływacy wybierają zawsze stroje kąpielowe jednoczęściowe właśnie dlatego, że dają im one największa swobodę ruchu oraz doskonale przylegają do ciała, a im bardziej strój jest dopasowany, tym większą prędkość może osiągnąć pływak. Odpowiedni strój zmniejsza znacząco opory wody, dzięki czemu poruszamy się szybciej, choćby były to nawet ułamki sekundy. Z tego samego powodu mężczyźni pływacy są najczęściej łysi, a kobiety noszą krótkie włosy. Niestety włosy w wodzie stawiają bardzo duży opór, więc jeśli myślimy o karierze w pływaniu to musimy się pogodzić z brakiem włosów lub bardzo krótką fryzurą.

Zakupy dla profesjonalisty

Zaczynając treningi pływackie dobrze jest zacząć na basenie a niekoniecznie na naturalnym zbiorniku wodnym. Na basenie jest prościej. Należy od razu zainwestować w stroje kąpielowe jednoczęściowe, nie ma co kupować bikini, ponieważ nie nadaje się ono do uprawiania sportu. Jest dobre na plaże i wyjście na basen czy do sauny od czasu do czasu, ale na treningi jedynie kostium jednoczęściowy, typowo sportowy będzie dobry. Nie będziemy zastanawiać się nad tym, czy strój nam się nie przesunął, czy nie rozwiązał. Kupmy najlepiej od razu minimum dwa stroje kąpielowe jednoczęściowe, żeby potem nie rezygnować z ćwiczeń tylko dlatego, że nasz kostium jest w praniu. Pamiętajmy, żeby przed każdym treningiem również przeprowadzić rozgrzewkę, która przygotuje nasze ciało na wysiłek, choć nie będziemy czuć w wodzie, że się nie przygotowaliśmy to za to po wyjściu z niej może być nam ciężko. Po treningu warto się od razu porozciągać, ponieważ mięśnie rozgrzane lepiej reagują na trening rozciągający.

Powodzenia!

Najważniejsze w treningach nie są jednak stroje kąpielowe jednoczęściowe, czy miejsce ćwiczeń, najważniejsza jest cierpliwości i wytrwałość, nawet jeśli nie od razu zauważymy efekty to warto poczekać, a efekty przyjdą. Mniejsza waga, ładniejsza sylwetka, lepsze samopoczucie to to na co na pewno możemy liczyć.