Praktyczne kontenery magazynowe

Kontenery magazynowe to małe, metalowe pomieszczenia w których możemy umieścić maszyny lub towary oraz idealny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy związanych z wynajmowanie pomieszczeń przeznaczonych do magazynowania. Kontenery najczęściej stosuje się podczas budowy w celu ochrony przed kradzieżą maszyn budowlanych i materiałów budowlanych oprócz tego można stosować je do przechowywania towarów spożywczych. Kontenery magazynowe to idealne rozwiązanie dla każdego zawsze można przenieść go w inne miejsce ewentualnie wykorzystać go do czegoś innego.

Łatwośc transportu

Kontener magazynowy są bardzo podobne do kontenerów wykorzystywanych w transporcie morskim niestety nie posiadają one certyfikatu dopuszczającego je do tego. Najłatwiej poznać kontenery magazynowe po tym że mają jedną parę rygli zamykających. Występują one też w mniejszych rozmiarach niż standardowe 20 ft (np:6 ft, 8 ft,10 ft lub też 15ft) dostępne są też kontenery w większych rozmiarach (np: 30 ft lub 40 ft). Mamy do wyboru szeroką gamę modeli istnieje również możliwość zaprojektowania własnego kontenera magazynowego. Kontenery często mają zaprojektowane specjalnie instalacje elektryczne oraz oświetlenie żeby można było korzystać z nich także po zmroku. Wyposażone są w drewnianą lub stalową podłogę.

Liczba kondegnacji

Kontenery posiadają możliwość trzykrotnego piętrowania oraz możliwość składowania towarów nawet do 10 ton. Niektóre kontenery mogą pomieścić nawet do 27 euro palet. Możemy przenosić je dźwigiem ewentualnie wózkiem widłowym. Dostępne są również kontenery z oknami. Kontenery magazynowe to idealne rozwiązanie dla osób posiadających malutkie firmy np: sklepy spożywczy w którym nie ma miejsca na zaplecze lub też mały warsztat samochodowy. Kontener to też dobre rozwiązanie dla osób które mają swoje własne domy i potrzebują miejsca na przechowanie starych rzeczy. Ceny kontenerów wahają się od dwóch tysięcy złotych do nawet piętnastu tysięcy złotych. Kontenery magazynowe można również wynająć jeśli nie potrzebujemy kupować ich na stałe.