Place zabaw to sposóby, by zachęcić dzieci do aktywności i ruchu?

place zabaw

Szybki rozwój technologii, jaki obserwujemy w dzisiejszych czasach, ma mnóstwo dobrych stron. Ułatwiony dostęp do informacji, błyskawiczna komunikacja czy wygoda zakupów online to tylko kilka przykładów. Jednak jest również druga strona medalu. Często bywa tak, że młody człowiek spędza sporo czasu przed komputerem. Jak rozwiązać ten problem? Jak zachęcić dzieci do wychodzenia z domu?

Odwiedź plac zabaw!

Rozwiązaniem mogą być place zabaw. Tworzenie takich miejsc to dobra zachęta do przebywania na świeżym powietrzu. Ważne jest to w szczególności w miastach, na osiedlach. Dzieci, mieszkając w blokach, potrzebują przestrzeni na ruch. Takie miejsce nie tylko sprzyja aktywności ruchowej, ale i tworzeniu i rozwijaniu relacji społecznych od wczesnych lat. Ważne jest to, aby konstrukcje, które będą miały place zabaw, spełniały wszelkie standardy bezpieczeństwa. Dodatkowo powinny być tam również dostępne ławki dla rodziców, chcących mieć oko na swoje najmłodsze pociechy. Można zaobserwować, że miejsca takie w pogodne dni cieszą się sporym zainteresowaniem i są bardzo ruchliwe.

Kiedyś oblężane, dziś puste

Niekiedy jednak obserwuje się osiedla, świecące pustkami pomiędzy blokami. A przestrzeń taką można z powodzeniem zagospodarować tak, aby nasze pociechy miały zapewnione miejsce do zabawy i aktywności. Huśtawki, zjeżdżalnia czy zwykła piaskownica wciąż mogą stanowić sporą atrakcję dla maluchów, nawet w dzisiejszej dobie Internetu i komputerów. Sporo leży też w rękach rodziców – powinni oni zachęcać swe dzieci do spędzania czasu poza domem z rówieśnikami. Z pewnością zaowocuje to tym, że dziecko lepiej będzie sobie radziło w kontaktach społecznych. Warto dbać o to, aby dzieci miały zapewnioną odpowiednią ilość ruchu – ma to ogromne znaczenie dla ich zdrowia. Pokazujmy swym pociechom, że można świetnie spędzać czas bez komputera.