Plac zabaw – budżet obywatelski dla Zamościa

Przeprowadzony w ostatnim tygodniu budżet obywatelski w Zamościu był bardzo burzliwym okresem, który obfitował w wiele rozmaitych pomysłów i planów ze strony mieszkańców i samorządowców. Zobacz wyniki tej inicjatywy.

Jakie inwestycje zostały wzięte pod uwagę?

W zależności od osiedla w Zamościu zostawały poddane pod rozpatrzenie różne pomysły na zainwestowanie puli pieniędzy z budżetu obywatelskiego, które czasem graniczyły z absurdem, bo jak inaczej można nazwać budowę kolejnej sygnalizacji świetlnej na mało ruchliwej ulicy, która na dystansie stu metrów posiada już dwie sygnalizacje świetlne, świetnie zresztą prosperujące i doskonale wywiązujące się ze swoich powinności. Pomimo takiego irracjonalnego pomysłu jednego z urzędników, niektóre koncepcje były na pewno dużo bardziej wartościowe i szkoda tylko, że budżet w tym roku nie był większy, gdyż parę naprawdę świetnych pomysłów spaliło na panewce i musiało uznać wyższość swoich konkurentów.

Jaki projekt przyciągnął moją uwagę?

Jednym z ciekawszych planów, jaki musiał zostać zaszufladkowany, był projekt związany z budową podjazdu dla niepełnosprawnych w jednej z największych bibliotek w Zamościu, która to jest w dużej mierze uczęszczana przez osoby w podeszłym wieku. Niestety projekt ten przegrał z inną koncepcją, niemniej jednak trzeba przyznać, że jej stosowność realizacji była jak najbardziej uzasadniona. Chodziło bowiem o rozmieszczenie dodatkowych koszy na terenie wszystkich parków na obszarze Zamościa, które nagminnie były zaśmiecane przez przechadzających się tam ludzi. Ja natomiast cieszę się, że na moim osiedlu powstał nowiuteńki plac zabaw z rozwiniętym torem przeszkód oraz huśtawkami i wielką zjeżdżalnią dla dzieci. Jako rodzic trzyletniego Wojtka i pięcioletniej Magdy muszę przyznać, że taka forma zagospodarowania terenu na naszym osiedlu oraz takie przeznaczenie funduszy z budżetu obywatelskiego bardzo mi się spodobało, podobnie jak i mojej żonie i dzieciom. Tym bardziej, że poprzedni plac zabaw nie spełniał wszystkich standardów. Inne osiedla też pozyskały ciekawe i przydatne urządzenia, udogodnienia lub systemy monitoringowe i ochronne, które powinny zwiększyć bezpieczeństwo w naszym mieście.