Oprogramowanie dla hoteli pozwoli Ci uzyskać wysoki standard usług

Jako podróżnicy zdajemy sobie sprawę z tego jak ciężko jest zdobyć pokój w dobrym hotelu. Wiemy jakie oblężenie panuje w miejscach, gdzie standard jest wysoki, a cena stosownie niska. Jeśli jeszcze do tego dochodzi obsługa na wysokim poziomie, wtedy ciężko jest zabookować miejsce. Wypełniony hotel to też nie lada wyzwanie dla personelu. Obsługa nie jest prosta, ale na szczęście dzięki takim rozwiązaniom jak oprogramowanie dla hoteli można ułatwić sobie pracę.

Jak poradzić sobie z natłokiem pracy?

Klienci zabijają się o miejsca, w których jest niska cena i wysoki standard. Każdy chce wypocząć w dobrych warunkach, za niewielkie pieniądze. W takich hotelach, które spełniają oczekiwania swoich klientów zazwyczaj panuje tzw. młyn. Obsługa ma ogrom obowiązków. Od sprzątania do obsługi klientów po szukanie, rezerwowanie i odwoływanie pobytu swoich klientów. Kiedyś robiono to po prostu za pomocą notesów, zeszytów czy wielkich ksiąg co przy nawale gości było uciążliwe, ciężkie i czasochłonne. W dzisiejszych czasach na szczęście nie jest to już konieczne. Nie dość, że klient sam może sobie zarezerwować pokój nie dzwoniąc nawet do hotelu poprzez dobrze prowadzoną stronę internetową takiego miejsca to wymyślono także pewne oprogramowanie dla hoteli, które mają ułatwić i rzeczywiście ułatwiają pracę pracowników i funkcjonowanie hotelu. W takim programie, który mamy zainstalowany na komputerze możemy szybko sprawdzić ilość gości, którzy zameldują się w danym terminie, jaki pokój został zarezerwowany, ile mamy jeszcze wolnych pokoi, kto już zapłacił za pobyt, a także jakich warunków oczekuje klient. Mianowicie czy zamówił sobie wyżywienie, sprzątanie pokoju, czy życzy sobie wymiany ręczników, czy będzie korzystał z udogodnień dostępnych w hotelu, np. basenu, sauny czy masażu.

Jakie jeszcze funkcje ma oprogramowanie dla hoteli?

Oprogramowanie dla hoteli bardzo ułatwia także obliczanie ile klient ma zapłacić. Wystarczy zaznaczyć z czego korzystał gość, uwzględnić ewentualne rabaty i zniżki i komputer sam wylicza i wystawia rachunek. Bardzo ułatwia to pracę recepcjonistom, którzy jak by się mogło wydawać mają znacznie więcej pracy niż tylko obsługa klientów. Goście także wtedy mogą być bardziej zadowoleni, gdyż nie muszą tracić czasu czy to przez telefon czy to już na miejscu na to, by pracownik w zeszycie znalazł informacje na temat jakie pokoje są dostępne, czy w wybranym terminie mogą zameldować danego gościa i czy będą w stanie sprostać oczekiwaniom klienta.