Odśnieżanie dachów – praca sezonowa

dachy

Nadchodząca zima to ciężki okres dla ludzi, którzy funkcjonują w tak nazywanych „sezonówkach”, lub pracach, jakie można robić wyłącznie przez określony okres w roku. Do robót takich należą między innymi ogrodnictwo, szeroko pojęte budownictwo czy choćby zbieractwo lub odśnieżanie dachów. Osoby takie mają często wielkie kłopoty ze znalezieniem pracy, w której będą potrafiły przezimować. szkolenia bhp łódź szkolenia ppoż łódź Pozycja na sektorze pracy niestety nie należy do jasnych.

W grudniu 2011 roku stopa bezrobocia rejestrowanego szkolenia ppoż łódź(czyli dane statystyczne stały określone na bazie osób odśnieżanie dachów łódź zapisanych w urzędach pracy) wyniosła 12, 5%, co wyniosło o 0, 4 punktu procentowego więcej, aniżeli w listopadzie 2011 roku. Podobna rzecz była w roku 2010 – grudzień wykazał się miesiącem, w jakim zarejestrowano w Polsce 12, 4% ludzi bezrobotnych, czyli o 0, 7% więcej niż było w listopadzie 2010 roku.

Jak wyglądała sytuacja na rynku pracy jeśli chodzi o wolne etaty? odśnieżanie dachów Również niezbyt optymistycznie – w grudniu 2011 roku do urzędów pracy zostało zgłoszonych szkolenia bhp łódź 34, 6 tysiąca wolnych stanowisk pracy, zanotowano więc znaczny kryzys w przyrównaniu do listopada 2011 roku, bo było toż aż o 10, 3 tysiąca mniej, co dało procentowy spadek o 23%. Podobna sytuacja miała miejsce w 2010 roku, ale tam spadek zgłoszonych wolnych stanowisk pracy wyniósł aż 26% (różnica 16, 5 tysiąca miejsc).

Kiedy w takim razie ludzie, którzy działają zawody sezonowe, mają sobie poradzić w zimie? Część z osób, które posiadają umowę o pracę, może użyć z dotacji dla bezrobotnych – przez okres zimowy odbierają kuroniówkę, jaka zapewnia im niezbyt duże dochody, aczkolwiek znacznie lepiej jest mieć jakąkolwiek gotówkę, niż nie mieć jej w ogóle. Inni próbują zatrudnić się dorywczo jak ochroniarze – w tej dziedzinie dla osób bez licencji ochroniarskiej dochody nie są zbyt wielkie, jednak często pomagają przetrwać trudny sezon zimowy lub przy odśnieżanie dachów łódź tu wymagane często sa uprawnienia, szkolenia ppoż łódź ale wiele firm wykonuje usługę odśnieżanie dachów bez wymaganych uprawnień.

W każdym razie czas zimy szkolenia ppoż łódź jest dla branż sezonowych niezwykle ciężki, co pokazują statystyki. Wzrasta wtedy bezrobocie, szkolenia bhp łódź wolne stanowiska pracy znikają szybko zanim zdążą się pojawić ogłoszenia w urzędach pracy, a pracownicy muszą postarać się jakoś przeżyć, chociaż łatwo niestety nie jest.