Nie tylko samochody, ale również leasing komputerów Kraków jest możliwy

Leasing jako inna forma kredytu kojarzy nam się głównie z samochodami. Nie od dziś wiadomo też, że można wziąć leasing zarówno na pojazd nowy, jak i używany. Okazuje się jednak, że istnieją również inne rzeczy, w które możemy zaopatrzyć nasze przedsiębiorstwo w takiej formie. Co jeszcze można leasingować?

Leasing na nieruchomości i sprzęty

Taka forma finansowania jest coraz częściej wybierana przez przedsiębiorców, dlatego firmy leasingowe dają swoim klientom duży pakiet możliwości odnośnie tego, co można nim objąć. I tak właściciele firm decydują się na leasing nieruchomości, najczęściej są to biura, ale również można nim objąć cały zakład produkcyjny. Również na postawienie firmy na nogi lub rozpoczęcie jej działalności można zdecydować się na leasing sprzętów. Tutaj najpopularniejszym jest leasing komputerów Kraków, ale również podlegają pod to urządzenia medyczne i inny sprzęt biurowy. Im bardziej specjalistyczne rzeczy chcemy oddać w taką formę finansowania, tym musimy się liczyć z mniejszą liczbą firm leasingowych, które nam to udostępnią, nie jest to jednak niemożliwe, wręcz przeciwnie, staje się coraz bardziej popularne. Tym bardziej, że oprócz elastycznych rat i dopasowania oferty, przedsiębiorca może wliczyć całą ratę w koszty uzyskania przychodu i tym samym płacić mniejszy podatek.

Nietypowe leasingi coraz częściej wybierane

Nie tylko leasing komputerów Kraków czy samochodów jest wybierany przez przedsiębiorców. Do nie zawsze znanych form należy m.in. leasing pracowników. Jest to zbliżone do umowy wynajmu pracowników i wykorzystywany jest głównie przez firmy, które w okresie sezonu potrzebują dodatkowych rąk do pracy. Takie umowy zawierane są z agencjami pracy tymczasowej, a pracodawca nie musi martwić się odprowadzaniem jakikolwiek składek, za wszystko odpowiedzialna jest agencja, której firma płaci określoną kwotę za pracę danej osoby. Zdarza się, że przedsiębiorca decyduje się na leasing linii technologicznej, dzięki czemu firma może nadążać za postępem technologicznym i zwiększać swoją innowacyjność. Oczywiście w leasing można wziąć również maszyny takie jak wózki widłowe, ciągniki, traktory czy maszyny budowlane i drogowe. Oferty firm leasingowych są coraz szersze, aby odpowiadać na potrzeby przedsiębiorców z wielu różnych branż.