Kampery sprzedaż czy wynajem?

Marzysz o podroży samochodem w nieznane? Chcesz w rodzinnym gronie zwiedzać różna zakątki Europy i Polski. Postaw na podróże kamperem. To przede wszystkim niezależność i sposób na podroż życia. Czy jednak lepiej wynająć czy też zdecydować się na zakup kampera?

Wynajem – za i przeciw

Wynajem to dobry sposób na to, by szybko zyskać samochód na wyjazdy w dalsze trasy. To ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim nie trzeba płacić ubezpieczeń OC, AC na własna rękę. Trzeba też utrzymywać samochód, opłacać jego paliwo, a także wziąć pod uwagę także inne czynniki. Jednym słowem wynajem samochodu jest bardzo wygodny, bo płacimy tylko za sama usługę. Dostajemy w pełni sprawny pojazd, który będzie można wykorzystywać przez wiele lat. To bardzo duże udogodnienie. Nie trzeba się martwic o stan techniczny, o to czy auto ma aktualne przeglądy, czy trzeba wymienić olej. To rzeczy, które leżą po stronie usługodawcy. To właśnie on musi zapewnić wszystkie te elementy. Potwierdzeniem tego będzie fakt, że dostaniemy do podpisania umowę na wynajem, w której usługodawca musi zobowiązać się do tego, że oddaje auto w dobrym stanie techniczny. Przed wyjazdem trzeba jednak wiele rzeczy sprawdzić. Będziemy musieli spisać protokół zdawczo-odbiorczy. Trzeba sprawdzić, czy wszystkie elementy, które są na nim wypisane zgadzają się ze stanem faktycznym. Sporą niedogodnością są też terminy. W okresie wakacji kampery rezerwuje się co najmniej z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Trzeba sobie to więc wszystko zaplanować.

A może jednak zakup?

Jeśli ktoś często wybiera się w podróż kamperem, powinien pomyśleć o tym, by wziąć pod uwagę odwiedzenie punktów kampery sprzedaż. Tym samym będzie można uniezależnić się od terminów w wypożyczalni i pozwolić sobie na spontaniczny wypad tylko wtedy, kiedy mamy na to ochotę. To bardzo ważne. Warto więc przemyśleć taka opcje. Ma to jednak minusy. Po pierwsze trzeba znaleźć dobry punkt, który oferuje kampery sprzedaż. Jeśli już zdecydujemy się na zakup wymarzonego modelu, trzeba będzie znaleźć na niego miejsce. Najlepiej by stał w garażu. Poza tym, trzeba pamiętać o opłacie ubezpieczenia, co w przypadku takiego samochodu jest bardzo ważne. A często ubezpieczeni takiego nowego samochodu jest dość kosztowne. Oprócz tego trzeba dbać o jego stan techniczny, odwiedzać regularnie serwis czy też dbać o poziom wszystkich płynów eksploatacyjnych. To wiąże się ze stałymi i dodatkowymi kosztami, z którymi trzeba się liczyć. Na kupno kampera warto więc zdecydować się tylko wtedy, gdy faktycznie często wybieramy się z rodziną na dłuższe trasy.