Jak wspomagać własną firmę?

Założenie własnej działalności gospodarczej jest coraz popularniejszym pomysłem wśród młodych ludzi w Polsce. Jest to alternatywna droga, kiedy brak zatrudnienia w swoim zawodzie oraz kiedy problemy ze znalezieniem miejsca zatrudnienia przedłużają się.

Jak przebiega założenie firmy?

Założenie firmy zajmuje kilka dni – konieczne jest wypełnienie odpowiednich dokumentów oraz złożenie wniosku o przyznanie numeru REGON. Zazwyczaj decyzja o przyznaniu numeru regon przychodzi w ciągu kilku dni. W dokumentach konieczne jest określenie siedziby firmy, rodzaju działalności, właściciela. Możliwa jest konieczność uzupełnienia dokumentacji o dodatkowe dane, związane z konkretnymi branżami. Kiedy już kwestie formalne zostaną dopełnione nie pozostaje nam nic innego jak drożenie naszego sklepu internetowego, strony, rozreklamowanie się.

Kwestie księgowe, podatki

Każdy przedsiębiorca musi zdawać sobie sprawę z obowiązków ciążących na nim względem urzędów, w tym również urzędu skarbowego. niezwykle ważne jest dopełnienie obowiązku związane z odprowadzaniem podatku dochodowego i rozliczanie się co miesiąc z fiskusem. Dla wielu młodych i niedoświadczonych przedsiębiorców jest to problem – zazwyczaj boimy się samodzielnie wypełniać rozliczenia i składać je w urzędach – większość przedsiębiorców w tym celu wynajmuje biura podatkowe i korzysta z pomocy księgowych. Są to oczywiście dodatkowe koszty. Okazuje się jednak, że istnieje możliwość łatwiejszego wyjścia z tej sytuacji. Rozwiązaniem jest wykorzystanie specjalistycznych programów komputerowych, dedykowanych przedsiębiorcom. Programy takie jak Comarch ERP w znaczący sposób ułatwiają codzienne zarządzanie firmą oraz działania związane z obliczaniem stanów magazynowych, obsługą sklepu internetowego.

Jak działa program dla przedsiębiorców Comarch?

Program dla przedsiębiorców ma służyć usprawnieniu działania firmy oraz codziennych obowiązków. Kolejne moduły odpowiedzialne są za wystawianie faktur, sprawdzanie spraw księgowych, obliczanie stanów magazynowych, działania związane z prowadzeniem sprzedaży w sklepach stacjonarnych i internetowych.
Programy takie jak Comarch świetnie sprawdzają się w małych i średnich firmach o zróżnicowanych profilach. Program dostępny jest w wersji na urządzenia mobilne, przez co możliwe jest zarządzanie firma w dowolnym miejscu na Ziemi o ile tylko mamy dostęp do internetu.