Czy warto inwestować w oprogramowanie dla firm transportowych?

oprogramowanie dla firm transportowych

Wielu przedsiębiorców, którzy długo działają na rynku deklaruje, że nie jest im potrzebny żaden program. Unikają czegoś takiego jak ognia. Skoro przez tyle lat obywali się bez żadnych ułatwień, teraz też nie jest im to potrzebne. Czy aby na pewno?

Dlaczego warto zadbać o odpowiedni program?

Podstawową kwestią są oszczędności, jakie można dzięki temu zyskać. Zamiast kilku pracowników, którzy obsługują na własną rękę wiele spraw, wystarczy jeden program. Wszystkie ważniejsze dane będą zapisane w jednym miejscu. Żeby uzyskać do nich dostęp wystarczy tak naprawdę komputer z dostępem do przeglądarki internetowej. Dzięki temu niezależnie, gdzie jesteśmy możemy monitorować na bieżąco postępy w projektach, a także kontrolować sprawy księgowe. Oprogramowanie dla firm transportowych umożliwia wiele czynności: przyjęcie zgłoszenia, zadysponowanie kierowcy, wystawienie faktury, śledzenie płatności. Wystarczy jedna lub dwie osoby, by sprawnie ogarnąć bieżące sprawy. W każdej chwili można sprawdzić kartotekę danego kontrahenta, zobaczyć, czy należą mu się jakieś rabaty, a także modyfikować jego dane. Dzięki temu praca będzie znacznie szybsza i dokładniejsza. To zmniejszy koszty, a jednocześnie pozwoli zminimalizować ilość błędów. Dodatkowo będzie można przyjmować większą liczbę zleceń bez konieczności zatrudniania kolejnego pracownika. Jak widać oprogramowanie dla firm transportowych po prostu się opłaca. Zyskujemy większą kontrolę nad tym co dzieje się w firmie, a jednocześnie możemy sporo oszczędzić.

Pomoc dla handlowców

Nie od dziś wiadomo, że stali klienci są dla firmy prawdziwym skarbem i zapewniają jej płynność finansową. Dlatego należy o nich szczególnie dbać. Utrzymanie wieloletnich kontrahentów to dla handlowca ważniejsze zadania niż pozyskiwanie nowych. Żeby zadbać o stałych usługobiorców, można posiłkować się właśnie programem komputerowym, który w jednym miejscu gromadzi wszystkie dane. W łatwy sposób możemy monitorować, czy realizacja zlecenia przebiega tak , jak należy. W razie problemów można wyjaśnić drażliwe kwestie i szybko wszystko załatwić. Poza tym śledząc historie transakcji danego kontrahenta, warto zastanowić się nad zaproponowaniem mu dodatkowych usług dopasowanych do jego potrzeb. Ważniejsze uwagi dobrze jest również zapisywać w platformie, by za jakiś czas moc do nich wrócić. Przykładowo, jeśli dana osoba mówi, że szykuje się do większego transportu, bo przenosi siedzibę firmy, można zadzwonić do nie j za jakiś czas i spytać się, czy nie potrzebuję pomocy w przeprowadzce. Wystarczy tylko odnotować sobie takie zadanie w grafiku. Nie trzeba nawet tego pamiętać. Program komputerowy sam wyśle do nas przypomnienie. W ten sposób będzie można jeszcze efektywniej pozyskiwać pieniądze.Oprogramowanie dla firm transportowych to również pomoc w zdobywaniu nowych leadów. Można odświeżyć dawne kontakty, tworzyć bazę danych. Bez takiej platformy praca handlowca byłaby dużo trudniejsza.