Co to jest POS? Czy to rozwiązanie sprawdzi się w Twojej restauracji?

co to jest pos

Co to jest POS? Czy to rozwiązanie sprawdzi w się w Twojej restauracji? Na te oraz inne pytania znajdziesz odpowiedzi w tym artykule, dlatego też koniecznie go przeczytaj.

Co to jest POS?

Co to jest POS? To kluczowe pytanie, na które w pierwszej kolejności należy odpowiedzieć. POS to nic innego jak oprogramowanie gastronomiczne. Ma ono wiele zalet, jednak jego głównym celem jest prowadzenie sprzedaży, która trwa zaledwie parę chwil. Na rynku są dwa sposoby obsługiwania tego programu. Pierwsza wiążę się z użyciem ekranu dotykowego, a przy drugiej używa się myszki. Jednak restauratorzy polecają ten pierwszy sposób. Zdecydowanie trwa on krócej, a w końcu o to chodzi w prowadzeniu szybkiej sprzedaży.

Czy to rozwiązanie sprawdzi się w Twojej restauracji?

Pytaniem, które bardzo często jest zadawane przy wyborze systemu POS, jest: czy to rozwiązanie sprawdzi się w mojej restauracji? Oczywiście, że tak. Owszem, na rynku jest wiele lokalów gastronomicznych, a każdy z nich ma swój własny profil. Wyróżniamy pizzerie, kawiarnie, wyszukane restauracje, lokale typu fast food – to tylko początek długiej listy. Jednak producent POS wziął tą kwestię pod uwagę w momencie, gdy tworzył oprogramowanie. Z tego też powodu sam program ma tyle funkcji, które są dopasowywane przez dostawcę przed zainstalowaniem programu. I tak lokale typu fast food oraz pizzerie będą miały zamontowany moduł dostawy na telefon, a restauracja będzie miała program lojalnościowy. Bardzo interesującą opcją jest możliwość zamówienia pizzy podzielonej na kilka części, w której każda z nich ma inne dodatki. Ta funkcja sprawdzi się w każdym lokalu, który serwuje pizzę jako specjalność zakładu.

Twoje dane będą bezpieczne

W systemie znajduje się wiele istotnych informacji dotyczących Twojej restauracji, dlatego też producent POS zwrócił ogromną uwagę do tej kwestii. Logowanie się pracownika do systemu może odbyć się za pomocą jednego z trzech sposobów: poprzez wprowadzenie unikalnego kodu, odcisku palca lub za pomocą specjalnej karty magnetycznej. Warto jeszcze wspomnieć o tym, że każdy z pracowników ma dostęp tylko do funkcji, które naprawdę są mu potrzebne i wchodzą w zakres jego uprawnień.