Bezskutecznie szukasz pracy? Postaw na profesjonalne CV

Codziennie wysyłasz co najmniej kilka aplikacji, a telefon wciąż milczy. Stale zastanawiasz się, gdzie popełniasz błąd. Twoi znajomi już od dawna pracują i zajmują bardzo lukratywne stanowiska. Może wystarczyłoby poprawić twoje CV, bo nie jest zachęcające.

Dobre CV, czyli jakie?

KreatorzyKariery – Profesjonalne CV powinno być przede wszystkim zachęcające. Musi ciekawie wyglądać. W przeciwnym razie możemy bardzo długo szukać pracy. Z czasem staniemy się sfrustrowani i nerwowi. Intratna pozycja jest bardzo ważna. Wpływa na całe nasze życie. Nie od dziś wiadomo, że w pracy spędzamy ponad połowę swojego życia, dlatego tak istotne jest, by być w pełni zadowolonym z wykonywanej posady. Wtedy będzie się nam znacznie lepiej funkcjonowało i zachowamy psychiczną równowagę. Żeby jednak otrzymać ciekawe stanowisko, trzeba się postarać. Najważniejszą rzeczą jest profesjonalne CV. Musi być dopracowane w 100 proc., żeby przykuwało uwagę rekrutera. Powinno być przejrzyste, czytelne, a co ważniejsze kluczowe informacje mają być wyróżnione. Musimy pamiętać, że rekruter nie ma zwykle zbyt dużo czasu, żeby wczytywać się w otrzymany dokument. Zazwyczaj tylko pobieżnie skanuje go wzrokiem i wychwytuje co ważniejsze informacje. Tak naprawdę pierwsze kilkanaście sekund od otwarcia aplikacji są decyduje o naszym być albo nie być. W tym krótkim czasie trzeba przekonać rekrutera, żeby nas zatrudnił. Nie jest to do końca proste. Informacje muszą być maksymalnie zwięzłe i treściwe. Tylko w ten sposób uda się osiągnąć sukces. Należy też pamiętać o tym, by stosować język korzyści. Opisy zajmowanych stanowisk muszą być przedstawione tak, by zainteresowały rekrutera. Nie jest to łatwe, ale przy odrobinie samozaparcia można się tym zająć.

Samodzielnie czy przez fachowców?

Żeby napisać profesjonalne CV, nie wystarczy chcieć. Trzeba mieć konkretne umiejętności. Przede wszystkim ważne jest, żeby umieć ubrać nasze doświadczenie w słowa. Musimy przekonać pracodawcę, że inwestycja w naszą osobę mu się zwyczajnie opłaci i to pod każdym względem. Pomożemy w rozwoju firmy i wprowadzimy nowe pomysły. Dobre CV musi być także czytelne, a jednocześnie estetyczne. Trzeba w jakiś sposób zachęcić rekrutera, by się na nim zatrzymał. Nie jest to takie proste. Warto popracować nad samym wyglądem dokumentu, wybrać odpowiedni szablon. Tylko w ten sposób można osiągnąć wysoką skuteczność. Niestety, nie zawsze jesteś w stanie samodzielnie wykonać taki dokument. Czasem trzeba poprosić o pomoc kogoś z zewnątrz. Najlepiej by był to ktoś z doświadczeniem. Na rynku jest coraz więcej firm, które specjalizują się w tego typu usługach. Warto zlecić im opracowanie CV. Wtedy zyskamy pewność, że będzie ono zrobione tak, jak należy. Copywriter popracuje nad tekstem, a grafik zadba o to, by aplikacja wyglądała ciekawie i była czytelna. Tak przygotowane CV to klucz do sukcesu i warto się nim zająć. Wprawdzie będzie się to wiązało z dodatkowymi kosztami, ale to w pewnym sensie inwestycja w siebie, która zwróci się z nawiązką.